Annemiek Van Vleuten (Movistar) nie przeżywa wymarzonego końca sezonu 2021. W kraksie na wyścigu Paris-Roubaix Femmes doznała złamań miednicy oraz obojczyka. W związku z tym zamiast wyjechać na wakacje Holenderka będzie leżała w łóżku.

Badania, którym po kraksie w wyścigu Paris-Roubaix została poddana Annemiek Van Vleuten wykazały, że doznała złamania miednicy w dwóch miejscach oraz obojczyka.

– Po badaniach dowiedziałam się, że mam złamaną miednicę w dwóch miejscach, a także obojczyk. Nie jest to szczęśliwy finał sezonu 2021. To była głupia kraksa. Bye, bye wakacje, bye, bye ładowanie baterii. Teraz czeka mnie długa rekonwalescencja w łóżku

– napisała w mediach społecznościowych kolarka Movistaru.

Pomimo pecha we Francji Holenderka miała bardzo udany sezon. W Tokio została mistrzynią olimpijskią w jeździe na czas, a w wyścigu ze startu wspólnego zajęła drugie miejsce. Ponadto zwyciężyła w następujących wyścigach: Omloop Het Nieuwsblad, Ronde van Vlaanderen, Vuelta a la Comunidad Valenciana, Emakumeen Nafarroakao, Clasica San Sebastian, Tour of Norway oraz Ceratizit Challenge by La Vuelta.

Poprzedni artykułKatarzyna Niewiadoma zakończyła sezon 2021
Następny artykułIl Lombardia 2021: Ostatni wyścig Tomasza Marczyńskiego, czterech Polaków na wstępnej liście
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.