fot. UAE Team ADQ

Marta Bastianelli (Team UAE ADQ) poinformowała w rozmowie z włoskim portalem Bici Sport, że przyszłoroczna edycja Giro d’Italia Donne będzie jej ostatnim wyścigiem w karierze. 

Siedem zwycięstw odniesionych w 2022 roku zmotywował Martę Bastianelli do przedłużenia kontraktu z drużyną Team UAE ADQ o kolejny sezon. Jednak w październiku 35-letnia Włoszka zastrzegała, że wraz z drużyną zdecyduje, jak będzie wyglądał jej sezon. I teraz nadszedł czas na ostateczne postanowienia.

– Wszystko ma swój początek i koniec. Kolarstwo dało mi bardzo wiele. Wraz z drużyną zdecydowaliśmy, że Giro d’Italia będzie moim ostatnim wyścigiem w karierze. Zakończę tam, gdzie zaczęłam – tutaj, we Włoszech

– powiedziała Bastianelli.

Giro d’Italia Donne 2023 potrwa od 30 czerwca do 9 lipca. Włoszka spróbuje powtórzyć swój sukces z 2017 roku, kiedy to wygrała etap.

Bastianelli rozpoczęła profesjonalną karierę kolarską w 2006 roku, w Safi – Pasta Zara – Manhattan. W 2007 roku zdobyła tytuł mistrzyni świata, chociaż później przeżywała wzloty i upadki. W 2008 roku wykryto u niej fenfluraminę – substancję psychoaktywną stosowaną w leczeniu otyłości i depresji. Tłumaczyła tę wpadkę trefnymi pigułkami na dietę, ale i tak musiała zmierzyć się z dwuletnim zawieszeniem. W sezonach 2013 i 2014 miała przerwę przeznaczoną na narodziny pierwszego dziecka. Po powrocie do kolarstwa wygrała między innymi Ronde van Vlaanderen oraz mistrzostwo Europy.

Poprzedni artykułViktor Filutás w HRE Mazowsze Serce Polski
Następny artykułTour de Romandie 2023: Zaprezentowano trasę wyścigu
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments