35-letni Włoszka przedłużyła kontrakt z drużyną UAE Team ADQ do końca 2023 roku, w związku z czym podjęła decyzję, aby nie kończyć jeszcze kariery. 

W tym roku Bastianelli zdobyła siedem zwycięstw. Znajdowanie się na wciąż wysokim poziomie zmotywowało ją do tego, aby nie rozstawać się jeszcze z zawodowym kolarstwem.

– Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować moją karierę w tej drużynie. Będę mogła podzielić się doświadczeniem z młodymi i nowymi zawodniczkami. Chciałabym zakończyć karierę zwycięstwem etapowym w wielkim tourze, a następnie wraz z drużyną zdecydujemy, co dalej, jaki będzie kolejny krok. Jestem dumna i podekscytowana faktem ścigania się w UAE Team ADQ. Ich filozofia łączy się z wyznawanymi przeze mnie wartościami. W tym ostatnim rozdziale mojej przygody z kolarstwem będę dawała z siebie wszystko i ponownie będę walczyła o zwycięstwa

– powiedziała Marta Bastianelli.

Mistrzyni świata z 2007 roku jest częścią ekipy sponsorowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie od momentu jej powstania, czyli od wtedy, gdy wykupiła licencję Alé BTC Ljublana. W tym sezonie zapewniła jej triumfy we Vuelcie CV Feminas oraz Festival Elsy Jacobs. Była także druga na szóstym etapie Tour de France Femmes.

– W tym sezonie Marta potwierdziła, że jest unikatową kolarką z wysokimi umiejętnościami. Wygrywała dla naszego zespołu wiele razy i bardzo się cieszę, że postanowiła z nami zostać jeszcze rok. Jest kluczowym ogniwem naszego składu, a jej zachowanie i doświadczenie jest bezcenne

– dodał Rubens Bertogliati, menadżer UAE Team ADQ.

Poprzedni artykułJesienny festiwal trwa – zapowiedź Tre Valli Varesine 2022
Następny artykułNowy licznik rowerowy Wahoo ELEMNT ROAM z dwuzakresowym GPS
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments