Wahoo kontynuuje swój rozwój i wprowadza do swojej oferty nowy licznik ELEMNT ROAM z dwuzakresowym GPS. Jest to jak dotąd najpotężniejszy i najbardziej intuicyjny licznik rowerowy w portfolio firmy. Nowy ELEMNT ROAM został zaprojektowany tak, aby pozwolić rowerzystom jeździć dalej, dłużej oraz odkrywać nowe drogi i szlaki.

Londyn (4 października 2022) – Wahoo Fitness, wiodąca firma w branży technologii fitness,
ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek najnowszego licznika rowerowego GPS: ELEMNT ROAM z nowymi ważnymi i innowacyjnymi funkcjami – w tym dwuzakresowym GPS, ulepszoną nawigacją, zaktualizowaną funkcją podjazdów, ekranem o wyższym kontraście i powiększoną pamięcią. Nowy ELEMNT ROAM jest najbardziej zaawansowanym i najbardziej intuicyjnym licznikiem w ekosystemie Wahoo.

Nowy ROAM wyposażony jest w dwuzakresowy GPS, który sprawia, że funkcje nawigacyjne są jeszcze bardziej dokładne. Widać to w szczególności podczas jazdy w miejscach, w których odbiór GPS może być ograniczony – takich jak lasy lub obszary miejskie.

Zaktualizowana funkcja podjazdów sprawia, że wykres aktualnego wzniesienia jest jeszcze bardziej czytelny. Oprócz tego, teraz licznik automatycznie wykrywa i pokazuje wszystkie wzniesienia na wstępnie załadowanej trasie oraz pokazuje wszystkie ukończone już podjazdy. Można również wyświetlić bardziej szczegółowe informacje o bieżących lub nadchodzących podjazdach podczas jazdy.

Nowy ROAM posiada 64-kolorowy ekran o wysokim kontraście, który umożliwia użytkownikom łatwą nawigację oraz zapewnia jeszcze większą czytelność ekranów treningowych, kolorowych wykresów i pól danych.

Zwiększenie pojemności pamięci ROAM do 32 GB umożliwia użytkownikom jeszcze lepsze zarządzanie danymi oraz na przechowywanie większej liczby map i zapisanych tras. Zwiększenie żywotności baterii do 17 godzin pozwala na dłuższą jazdę.

Nowy ELEMNT ROAM jest całkowicie zintegrowany z ekosystemem Wahoo: z funkcjami treningowymi zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Teraz rowerzyści mogą synchronizować swoje treningi w ROAM z subskrypcją Wahoo X – umożliwiającą im dostęp zarówno do treningów na świeżym powietrzu jak i na trenażerze.

ROAM ma również funkcję sterowania wszystkim trenażerami z rodziny KICKR i KICKR BIKE. Może kontrolować także wszystkimi innymi trenażerami Smart. Łączy się też, ze wszystkimi innymi sensorami (tj. czujniki tętna, kadencji, prędkości, mierniki mocy) Wahoo (a także innych firm w technologii BT i ANT+).

Wszystko to, daje użytkownikom maksymalną elastyczność w ich treningach – czy to na trenażerze, czy na zewnątrz.

ELEMNT ROAM dodaje również cały szereg nowych funkcji takich jak: ładowanie USB-C, poprawione wypukłe przyciski, czujnik światła otoczenia, opcję powiększania ekranu, diody LED Quicklook, inteligentna nawigacja oraz funkcja multisport (z zegarkiem Rival).

Mike Saturnia, dyrektor generalny Wahoo powiedział:

„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy ogłosić premierę nowego urządzenia w naszej ofercie liczników rowerowych. Nowy ELEMNT ROAM zapewnia kolarzom najlepsze wrażenia z jazdy. GPS działa niezwykle płynnie i dokładnie, a jednocześnie jest prostym i łatwym w obsłudze produktem.”

„Trzy lata temu wypuściliśmy ELEMNT ROAM z misją umożliwienia rowerzystom jazdy
dalej i odkrywania nowych granic. Nowy ROAM, z szeregiem nowych funkcji opartych na
tej misji, pozycjonuje ten produkt jako najlepszy licznik dla każdego rowerzysty, który poszukuje wydajności, łatwości użytkowania i zaawansowanej nawigacji.”

„Zintegrowane możliwości Wahoo X i ROAM to kolejny krok naprzód w
budowie najbardziej innowacyjnego i połączonego ekosystemu dla kolarzy i sportowców wytrzymałościowych.”

Cena nowego licznika Wahoo ELEMNT Roam to 1899 zł
Dystrybutor na Polskę: PRO BIKES > www.probikes.com.pl > info@probikes.com.pl

Poprzedni artykułMarta Bastianelli postanowiła nie kończyć jeszcze kariery
Następny artykułFilippo Ganna zaatakuje rekord godzinny na wydrukowanym rowerze
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Oczywiście wciąż bez wsparcia dla j. polskiego :/.

Marek
Marek

17h? Niech biorą przykład z 1040

Piotr
Piotr

No właśnie chcą aby Polacy go kupowali to niech będzie w nim dostępny j. polski

Kos
Kos

Czy też się będzie pięknie zawieszał nak RAOM v1 gdy przekroczymy 250km lub 10-12h jazy ?

Grzesiek
Grzesiek

@Marek
1040 kosztuje prawie 3000 złotych więc lepiej niech nie biorą z niego przykładu.