Wahoo ponownie wyznacza trendy w treningu na trenażerze dzięki nowym KICKR MOVE i KICKR BIKE SHIFT.

Londyn (Wtorek, 12 września 2023) – Wahoo Fitness, wiodąca firma zajmująca się technologią dla sportowców wytrzymałościowych, ogłosiła wprowadzenie dwóch zupełnie nowych urządzeń do swojej oferty. Zapewnią one zupełnie nowe, innowacyjne wrażenia z jazdy na trenażerze.

We wrześniu 2022 roku Wahoo, jako jedyne na rynku, zrobiło kolejny duży krok przed konkurencją – wprowadziło w swoim wiodącym na rynku trenażerze KICKR komunikację WiFi. Teraz, zaledwie rok później, Wahoo wykonało kolejny ogromny krok przed innymi, wypuszczając KICKR MOVE – trenażer zapewniający wrażenia z jazdy najbardziej zbliżone do tych panujących na zewnątrz. Nowa pozycja w portfolio Wahoo pozwala na 20-centymetrowy ruch do przodu i do tyłu podczas treningu. Zwiększa to swobodę ruchu kolarza w porównaniu z trenażerem statycznym. Poprawia wrażenia z jazdy, symulując naturalny ruch roweru jak podczas jazdy na świeżym powietrzu. Pomaga także złagodzić ból spowodowany uciskiem siodła i poprawić ogólny komfort! KICKR MOVE zapewnia sportowcom komfort, motywację i radość z jazdy, dzięki którym mogą w pełni wykorzystać swoje przejażdżki i treningi w pomieszczeniach.

KICKR MOVE opiera się na rolkach ustawionych na stałej, zakrzywionej bieżni. Gdy kolarz zwiększa lub zmniejsza moc, wsiada lub zsiada z siodełka lub po prostu zmienia pozycję podczas jazdy, trenażer pozwala na ruch do przodu lub do tyłu łącznie o około 20 cm. Bieżnia jest zakrzywiona, aby grawitacja kontrolowała ruch. KICKR MOVE posiada również przełącznik blokujący, który umożliwia zablokowanie ruchu do przodu i do tyłu. Ułatwia to montaż roweru, transport i przenoszenie trenażera, a także zapewnia bezpieczeństwo gdy trenażer nie jest używany.

Wraz z premierą KICKR MOVE firma Wahoo stworzyła łatwą w użyciu podstawkę, dzięki której trenażer jest kompatybilny z urządzeniem symulującym podjazdy – KICKR CLIMB. Pozwala ona na ruch KICKR CLIMB dokładnie tym samym łukiem co KICKR MOVE, więc cały zestaw porusza się razem w doskonałej harmonii.

W ramach wspólnej premiery Wahoo wypuszcza jeszcze jedno nowe urządzenie: KICKR BIKE SHIFT. Wahoo Fitness miało na celu stworzyć inteligentny rower stacjonarny w niższej cenie. KICKR BIKE SHIFT oferuje doskonałe wrażenia z jazdy jak KICKR BIKE i zachowuje kluczowe funkcje, takie jak: Reality Shift, True Fit, Real Ride Feel, łączność WiFi, ERG Easy Ramp, automatyczna aktualizacja oprogramowania i licznik przebiegu. Wahoo chce udostępnić kategorię inteligentnych rowerów jeszcze większej liczbie osób, udoskonalając funkcje oraz wprowadzając nowy układ oporowy i napędowy, który zapewnia błyskawiczną reakcję na zmiany nachylenia i mocy, a także jeszcze cichszą pracę niż kiedykolwiek wcześniej. KICKR BIKE SHIFT będzie oferowany klientom równolegle z obecnym, flagowym rowerem, cieszącym się światowym uznaniem Wahoo KICKR BIKE.

Chip Hawkins, założyciel firmy Wahoo, skomentował:

Wahoo powstało w oparciu o zasadę budowania w każdym z nas lepszych sportowców. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny przenosimy kolarstwo stacjonarne o poziom wyżej”.

Aby proces od zakupu do jazdy był najprostszy jak to tylko możliwe, Wahoo wprowadza zupełnie nowe opakowania które będą zaktualizowane w całej ofercie trenażerów.

W kartonie KICKR MOVE znajduje się łatwy mechanizm wysuwania urządzenia, dzięki czemu użytkownicy nie muszą podnosić ciężkiego trenażera podczas rozpakowywania.

W opakowaniu zredukowano użycie styropianu aż o 90%. Kod QR na kartonie przeniesie użytkowników do szybkiej i intuicyjnej cyfrowej instrukcji w formie filmu. W przypadku KICKR BIKE i KICKR BIKE SHIFT będzie to szczegółowy film dotyczący konfiguracji i dopasowania, który pomoże także określić ustawienia. W przypadku KICKR CORE, KICKR i KICKR MOVE konfiguracja będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb w oparciu o unikalne specyfikacje roweru użytkownika, z wyszczególnieniem wszystkich wymaganych narzędzi, adapterów i podkładek.

Proponowane sugerowane ceny detaliczne:

– KICKR MOVE: 7’399 PLN

– KICKR BIKE SHIFT: 13’999 PLN

O marce Wahoo:

Wizją Wahoo Fitness z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia jest bycie światowym liderem w dziedzinie inteligentnych urządzeń treningowych i fitness – poprzez stworzenie pełnego ekosystemu: oprogramowania, czujników i urządzeń dla biegaczy, kolarzy, triatlonistów i innych sportowców wytrzymałościowych oraz entuzjastów sportu.

Poprzedni artykułNathan Van Hooydonck miał wypadek. Po reanimacji trafił do szpitala
Następny artykułJérôme Pineau: „Doping mechaniczny w Jumbo-Visma? Tak”
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Góral Świętokrzyski
Góral Świętokrzyski

Czy wyjdzie w tym roku nowa wersja komputerka Wahoo ELEMNT Bolt, czyli v3?