fot. UAE Team ADQ

Pierwszy etap Bretagne Ladies Tour CERATIZIT padł łupem Marty Bastianelli (UAE Team ADQ), dla której był to szósty triumf w tym sezonie. Na wysokim, szóstym miejscu finiszowała Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), która wcześniej – wraz z kilkoma zawodniczkami – tworzyła groźną ucieczkę.

Kobiecy Wyścig Dookoła Bretanii rozpoczął się 126-kilometrowym etapem z Sarzeau do Bignan. Trasa była pagórkowata i ulokowano na niej dwie górskie premie – La Gree (700 m; 6,7%) oraz Côte de Cadoudal (1,7 km; 6,5%). Zmagania zakończyły się na 8-kilometrowej rundzie po ulicach Bignan, którą zawodniczki pokonywały pięciokrotnie.

fot. procyclingstats.com

Pagórkowata trasa pierwszego etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT zachęcała do ataków, o czym świadczyła jazda kolarek. Zawodniczki, szczególnie w drugiej części odcinka, jechały bardzo aktywnie. Od grupy odrywały się między innymi Marie Le Net (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) i Nicole Streigenga (Team Coop – Hitec Products), która zdołała dłużej utrzymać się na czele wyścigu.

W końcówce etapu do uciekającej Holenderki dołączyły: Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Eugenia Bujak (UAE Team ADQ), Marie-Morgane Le Deunff (Arkea Pro Cycling Team), Josie Nelson (Team Coop – Hitec Products), Sandrine Bideau (St Michel – Auber93) i Victorie Guilman (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). Kilkuosobowy odjazd został jednak doścignięty przez peleton – o wygranej zadecydował finisz z dużej grupy, w którym najszybsza była Marta Bastianelli (UAE Team ADQ), notując tym samym szóstą wygraną w sezonie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) oraz Ally Wollaston (AG Insurance – NXTG Team).

Warto zwrócić też uwagę na szóste miejsce Marty Lach, która po aktywnej jeździe była w stanie pokazać się z bardzo dobrej strony również w sprinterskiej końcówce.

Wyniki pierwszego etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT 2022:

Poprzedni artykuł4 Jours de Dunkerque 2022: Arnaud De Lie bez złamań, ale nie przystąpi do drugiego etapu
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Poznaliśmy listę startową
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments