fot. UAE Team Emirates

David de la Cruz podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Astana Pro Team. 32-letni zawodnik przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy ekipy UAE Team Emirates.

Doświadczony hiszpański kolarz w trakcie swojej zawodowej kariery, która trwa od dziesięciu lat trzykrotnie kończył hiszpańską Vueltę na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Dwa razy zrobił, to jako kolarz ekipy UAE Team Emirates. Ponadto 32-latek przed swoim angażem w ekipie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrywał dwukrotnie etapy wyścigu Paryż-Nicea i raz triumfował na odcinku Vuelta a España.

Hiszpański góral w barwach nowego zespołu ma, zarówno otrzymać okazję do jazdy na własne konto, jak i wspomóc liderów kazachskiej drużyny, zwłaszcza na trasach wyścigów wieloetapowych. O swoich oczekiwaniach przed nowym etapem swojej kariery, David de la Cruz opowiedział w wywiadzie dla biura prasowego nowej ekipy.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu Astany w przyszłym sezonie. Nie miałem żadnych wątpliwości i podjąłem dość szybko decyzję, gdy Alexandr Vinokurov zaproponował mi dołączenie do zespołu. Czuję, że Astana to drużyna, która idealnie do mnie pasuje, ale jednocześnie jest to ekipa, do której ja pasuję jako kolarz. Bardzo podoba mi się styl zespołu, jego ofensywny charakter, ambicje i koncentracja na walce o „generalki” wyścigów. Jestem pewien, że będę w stanie dobrze wpasować się w tę grupę.

Oczywiście rozumiem, że pierwszy sezon w nowym zespole może nie być zbyt łatwy. Będę musiał przejść pewien okres adaptacji, ale mam nadzieję, że będzie on krótki i dość szybko stanę się integralną częścią drużyny. Jestem przekonany, że wspólnie z zespołem będziemy w stanie zaplanować dobry harmonogram startów, w którym będę miał okazję pomóc drużynie w osiągnięciu jej ważnych celów oraz będę mieć szansę jazdy na własne konto. Być może otrzymam możliwość, aby powalczyć o klasyfikację generalną Vuelta a España lub nawet Giro d’Italia. Przede wszystkim jednak jestem gotów dostosować się do strategii zespołu i planów osiągnięcia sukcesów z ekipą Astana

– powiedział kolarz pochodzący z Katalonii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments