We wtorek rywalizację w ramach jazdy indywidualnej na czas mistrzostw świata we Flandrii zwieńczą juniorki i juniorzy. Warto obserwować ich zmagania, bo to w gronie najlepszych z nich już niebawem poszukiwać będziemy nie tylko wybitnych specjalistów w tej dyscyplinie, ale również świetnych sprinterów, rouleurów czy zawodników walczących o najwyższe laury w wyścigach etapowych. A stanie się to szybciej, niż myślimy. 

Wtorek to ostatni dzień zmagań w jeździe indywidualnej na czas tegorocznego czempionatu, a na starcie w Knokke-Heist staną juniorki i juniorzy. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniej rozgrywanych kategoriach, pokonywać oni będą płaską trasę prowadzącą z nadmorskiego Knokke-Heist do Brugii, która z perspektywy juniorów jest dłuższa o dwa zakręty w okolicach Damme. Liczyć więc będzie odpowiednio 19,3 i 22,3 kilometra oraz 32 i 44 metry przewyższenia.

Women Junior individual Time Trial

Men Junior individual Time Trial

Pogoda

Przed rywalizującymi w mistrzostwach świata kolarzami jeszcze jeden pogodny dzień, z temperaturami od 14 do 17 stopni. Wiatr w ciągu dnia zmieniać będzie kierunek, ale w ramach rozgrywania obu kategorii powinien dość sprawiedliwie pomagać i przeszkadzać.

Faworyci

W kategorii juniorek za mocne kandydatki do medali uznawane są zawodniczki, które ostatnio pokazały się z najlepszej strony podczas mistrzostw Europy w tej konkurencji, a więc Alena Ivanchenko (RUS), Antonia Niedermaier (GER), Elise Uijen (NED) czy Anna van der Meiden (NED), jak również reprezentująca gospodarzy Febe Jooris (BEL) i posiadająca wspaniały kolarski rodowód Zoe Backstedt (GBR). Polskę reprezentują dziś Maja Wróblewska i Tamara Szalińska.

Wyścig juniorek startuje o 10:30 CEST

W kategorii juniorów z pewnością warto zwrócić uwagę na mocną reprezentację Belgii, w ramach której pojadą Alec Segaert (BEL) i Cian Uijtdebroeks (BEL). Ich głównymi rywalami powinni się okazać Samuele Bonetto (ITA), Eddy Le Huitouze (FRA), Darren Rafferty (IRL), Trym Brennsæter (NOR), Ivan Romeo (ESP), Emil Herzog (GER), Cole Kessler (USA), jak również bardzo mocni w tej konkurencji Mateusz Gajdulewicz (POL) i Kacper Gieryk (POL).

Wyścig juniorów startuje o 14:55 CEST

 

Zapowiedź całej imprezy > tutaj

Szczegółowy plan transmisji telewizyjnych można znaleźć > tutaj

Składy reprezentacji Polski dostępne są > tutaj

Harmonogram mistrzostw dostępny jest > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments