Primož Roglič
fot. La Vuelta

Primož Roglič okazał się być najlepszym na 11. etapie La Vuelta ciclista a España. Za jego plecami metę przecięli Enric Mas oraz Miguel Ángel López, bardzo blisko wygranej był jeden z uciekinierów – Magnus Cort Nielsen. Liderem pozostał Odd Christian Eiking.

Na środę organizatorzy przygotowali dla kolarzy małą, acz podchwytliwą „przerwę” Wszystko bowiem za sprawą tego, że etap z Antequera do Valdepeñas de Jaén liczył ledwie 133,6km i z profilu wyglądał jak typowy odcinek dla ucieczki, który faworyci przejadą na remis. Największą trudnością dnia była jedyna górska premia Puerto de Locubín (8,8km, 5%), a na metę prowadziła bardzo krótka ścianka osiągająca nawet do 25% nachylenia.

Na starcie nie pojawili się dwaj bohaterowie pierwszego tygodnia – Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) oraz Alex Aranburu (Astana – Premier Tech). Tym samym 169 kolarzy nieco po godzinie 14 ruszyło do walki o kolejny triumf etapowy. Od startu trwała długa i zaciekła rywalizacja o znalezienie się w być może kluczowym odjeździe dnia, a ten zawiązał się po przeszło 30km walki i liczył ledwie 5 kolarzy.

Z przodu znaleźli się Edward Planckaert (Alpecin-Fenix), Joan Bou (Euskaltel – Euskadi), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Magnus Cort Nielsen (EF Education – Nippo) oraz Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA). Peleton o dziwo pilnował piątki, a na czele pracowała teoretycznie zwolniona z tego obowiązku ekipa Team Jumbo-Visma.

I tak to nam leniwie leciało. Gdyby można było spać na rowerze to 3/4 peletonu byłoby dziś wyjątkowo gotowe na nocne szaleństwa. Niemniej na poważnie – różnica była trzymana na stałym poziomie 1:30-2:00, a piątka zgodnie współpracowała. Około 25km przed metą przewaga zaczęła spadać, albowiem w peletonie zaczęła się walka o pozycje przed głównym podjazdem dnia.

Od podnóża Puerto de Locubín do przodu ruszył Magnus Cort Nielsen, acz tym razem peleton nie chciał dać mu się oszukać. Mocno zredukowana grupa powoli zbliżała się do Duńczyka, oglądaliśmy też pierwsze skoki, m.in. Davida de la Cruza (UAE-Team Emirates). Przed premią minął go jednak Damiano Caruso (Bahrain Victorious), który tym samym powiększył swoją przewagę w klasyfikacji górskiej.

Duńczyk o dziwo zaczął nadrabiać nad peletonem na zjazdach i finałową ściankę zaczął 18 sekund przed grupą. Mocno gonili z tyłu rywale i niemal złapali Corta gdy zaczęło się czarowanie. Ostatecznie Magnus został minięty ledwie z 200m przed metą, a po wygraną sięgnął Primož Roglič (Team Jumbo-Visma). Kolejne miejsca dla kolarzy Movistaru – Enrica Masa i Miguela Ángela Lópeza. Rafał Majka zajął 30. miejsce.

Wyniki 11. etapu:

1  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 3:11:00
2  MAS Enric Movistar Team 0:03
3  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 0:05
4  HAIG Jack Bahrain – Victorious 0:07
5  YATES Adam INEOS Grenadiers ,,
6  BARDET Romain Team DSM ,,
7  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
8  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech ,,
9  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 0:11
10  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
11  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
12  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash ,,
13  MÄDER Gino Bahrain – Victorious ,,
14  KRON Andreas Lotto Soudal 0:17
15  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma ,,
16  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 0:20
17  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 0:23
18  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
19  BAYER Tobias Alpecin-Fenix ,,
20  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo ,,
21  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 0:29
22  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
23  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 0:34
24  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 0:38
25  CORT Magnus EF Education – Nippo 0:49
26  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech ,,
27  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech ,,
28  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
29  CRAS Steff Lotto Soudal 1:09
30  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates ,,
31  NIEVE Mikel Team BikeExchange ,,
32  VERONA Carlos Movistar Team 1:31
33  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 1:59
34  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 2:01
35  POLANC Jan UAE-Team Emirates 2:09
36  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 2:17
37  VAN GILS Maxim Lotto Soudal ,,
38  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team 2:22
39  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:51
40  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers ,,
41  HAMILTON Chris Team DSM 2:56
42  POELS Wout Bahrain – Victorious ,,
43  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 3:00
44  NAVARRO Daniel Burgos-BH ,,
45  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi 3:03
46  ZEITS Andrey Team BikeExchange ,,
47  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
48  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
49  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
50  MEZGEC Luka Team BikeExchange 3:23
51  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 3:31
52  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 3:38
53  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi 6:01
54  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
55  MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
56  ROJAS José Joaquín Movistar Team 6:09
57  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 6:19
58  MADRAZO Ángel Burgos-BH 6:30
59  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech 6:51
60  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 7:07
61  SCHULTZ Nick Team BikeExchange 7:31
62  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 7:38
63  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team 7:48
64  CANAL Carlos Burgos-BH ,,
65  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates ,,
66  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo ,,
67  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 7:51
68  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team 7:53
69  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe 8:05
70  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 8:09
71  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal 8:14
72  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 9:06
73  HOLMES Matthew Lotto Soudal ,,
74  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 9:08
75  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
76  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
77  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA ,,
78  PALZER Anton BORA – hansgrohe ,,
79  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
80  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash ,,
81  TUSVELD Martijn Team DSM ,,
82  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
83  ROUX Anthony Groupama – FDJ ,,
84  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
85  ERVITI Imanol Movistar Team ,,
86  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 9:24
87  PICCOLI James Israel Start-Up Nation ,,
88  LANDA Mikel Bahrain – Victorious 9:25
89  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo ,,
90  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 9:27
91  LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
92  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 9:31
93  OLIVEIRA Nelson Movistar Team 9:35
94  STORER Michael Team DSM ,,
95  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 10:00
96  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix 10:13
97  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 10:15
98  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 10:27
99  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 11:28
100  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 11:31
101  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
102  BOL Jetse Burgos-BH ,,
103  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash ,,
104  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious ,,
105  PADUN Mark Bahrain – Victorious ,,
106  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious ,,
107  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash ,,
108  HAGA Chad Team DSM 11:50
109  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 11:52
110  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix ,,
111  KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
112  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 11:55
113  ARENSMAN Thymen Team DSM 13:27
114  DENZ Nico Team DSM ,,
115  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates ,,
116  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers ,,
117  THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
118  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
119  RUBIO Diego Burgos-BH ,,
120  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi ,,
121  OKAMIKA Ander Burgos-BH ,,
122  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi ,,
123  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
124  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
125  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
126  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
127  FRAILE Omar Astana – Premier Tech ,,
128  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
129  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers ,,
130  DE TIER Floris Alpecin-Fenix ,,
131  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
132  NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
133  GESINK Robert Team Jumbo-Visma ,,
134  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 13:38
135  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo ,,
136  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 13:40
137  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 13:44
138  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation ,,
139  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo ,,
140  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash 13:49
141  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
142  STANNARD Robert Team BikeExchange ,,
143  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash ,,
144  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step ,,
145  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step ,,
146  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits ,,
147  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
148  DAINESE Alberto Team DSM ,,
149  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
150  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step ,,
151  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
152  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe ,,
153  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 13:56
154  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
155  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma ,,
156  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step ,,
157  HOWSON Damien Team BikeExchange ,,
158  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe ,,
159  SCULLY Tom EF Education – Nippo ,,
160  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
161  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo ,,
162  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 14:00
163  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash ,,
164  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 14:03
165  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix ,,
166  VINE Jay Alpecin-Fenix 14:05
167  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 14:07
168  LAAS Martin BORA – hansgrohe 14:09
DNF  CARR Simon EF Education – Nippo
DNS  PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix
DNS  ARANBURU Alex Astana – Premier Tech

 

Klasyfikacja generalna po 11. etapach:

1  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 41:48:57
2  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 0:58
3  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 1:56
4  MAS Enric Movistar Team 2:31
5  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 3:28
6  HAIG Jack Bahrain – Victorious 3:55
7  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 4:46
8  YATES Adam INEOS Grenadiers 4:57
9  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 5:03
10  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 5:38
11  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 6:08
12  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 6:22
13  MÄDER Gino Bahrain – Victorious 6:54
14  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 7:11
15  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 7:15
16  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 9:35
17  POLANC Jan UAE-Team Emirates 13:09
18  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 15:33
19  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 16:55
20  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 18:23
21  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash 18:50
22  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 21:58
23  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates 25:06
24  VERONA Carlos Movistar Team 26:24
25  LANDA Mikel Bahrain – Victorious 27:10
26  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 29:06
27  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 32:13
28  TUSVELD Martijn Team DSM 32:29
29  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 32:42
30  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 33:19
31  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 36:57
32  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech 37:27
33  CRAS Steff Lotto Soudal 37:38
34  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 37:48
35  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 38:11
36  POELS Wout Bahrain – Victorious 39:16
37  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 42:42
38  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 43:19
39  NIEVE Mikel Team BikeExchange 43:33
40  STORER Michael Team DSM 43:41
41  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 44:04
42  CABEDO Óscar Burgos-BH 44:56
43  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash 46:15
44  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 46:54
45  BARDET Romain Team DSM 47:21
46  MOLARD Rudy Groupama – FDJ 48:08
47  SCHULTZ Nick Team BikeExchange 49:05
48  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 49:06
49  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 49:12
50  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 51:08
51  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi 51:37
52  ZEITS Andrey Team BikeExchange 51:57
53  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 52:10
54  PADUN Mark Bahrain – Victorious 53:15
55  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 56:24
56  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi 57:03
57  NAVARRO Daniel Burgos-BH 57:53
58  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 59:12
59  PICCOLI James Israel Start-Up Nation 1:01:53
60  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 1:03:55
61  KRON Andreas Lotto Soudal 1:04:30
62  LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:06:56
63  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 1:07:23
64  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team 1:07:55
65  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 1:08:14
66  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 1:08:24
67  CORT Magnus EF Education – Nippo 1:11:33
68  MADRAZO Ángel Burgos-BH 1:12:01
69  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 1:12:40
70  BOL Jetse Burgos-BH 1:12:46
71  BAYER Tobias Alpecin-Fenix 1:13:41
72  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo 1:13:51
73  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe 1:14:33
74  ROJAS José Joaquín Movistar Team 1:15:21
75  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 1:15:33
76  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 1:15:44
77  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits 1:15:49
78  VAN GILS Maxim Lotto Soudal ,,
79  KNOX James Deceuninck – Quick Step 1:16:25
80  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team 1:16:55
81  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:17:01
82  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 1:17:24
83  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 1:17:29
84  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1:17:53
85  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 1:18:03
86  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 1:18:06
87  OLIVEIRA Nelson Movistar Team 1:18:12
88  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 1:19:05
89  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 1:23:05
90  GESINK Robert Team Jumbo-Visma 1:23:44
91  ERVITI Imanol Movistar Team 1:23:52
92  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:24:46
93  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 1:26:33
94  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech ,,
95  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo 1:27:51
96  ROUX Anthony Groupama – FDJ 1:28:11
97  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 1:28:38
98  HOWSON Damien Team BikeExchange 1:29:35
99  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 1:30:01
100  CANAL Carlos Burgos-BH 1:30:46
101  HAMILTON Chris Team DSM 1:31:10
102  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 1:31:55
103  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 1:31:59
104  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:32:09
105  ARENSMAN Thymen Team DSM 1:32:20
106  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 1:32:41
107  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal 1:33:32
108  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash 1:34:01
109  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team 1:34:14
110  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 1:34:22
111  NIV Guy Israel Start-Up Nation 1:34:53
112  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:36:11
113  MEZGEC Luka Team BikeExchange 1:36:45
114  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 1:38:15
115  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 1:38:35
116  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits 1:39:35
117  VINE Jay Alpecin-Fenix 1:39:45
118  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
119  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 1:39:52
120  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 1:39:53
121  OKAMIKA Ander Burgos-BH 1:40:14
122  STANNARD Robert Team BikeExchange 1:41:44
123  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 1:41:51
124  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 1:42:01
125  PALZER Anton BORA – hansgrohe 1:43:04
126  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix 1:43:19
127  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 1:43:20
128  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 1:43:21
129  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 1:43:39
130  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash 1:44:36
131  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 1:44:37
132  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 1:45:34
133  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 1:46:09
134  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 1:46:39
135  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 1:46:51
136  HOLMES Matthew Lotto Soudal 1:46:52
137  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 1:46:59
138  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious 1:47:17
139  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 1:47:35
140  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 1:47:44
141  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash 1:49:07
142  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash 1:49:59
143  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 1:50:09
144  HAGA Chad Team DSM 1:51:09
145  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma 1:52:29
146  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash 1:53:08
147  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 1:53:21
148  FRAILE Omar Astana – Premier Tech 1:53:27
149  DENZ Nico Team DSM 1:53:55
150  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 1:54:44
151  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi 1:55:07
152  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation 1:56:15
153  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 1:56:41
154  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 1:57:38
155  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 1:58:33
156  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 1:59:33
157  SCULLY Tom EF Education – Nippo 1:59:55
158  DAINESE Alberto Team DSM 2:00:16
159  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo ,,
160  RUBIO Diego Burgos-BH 2:00:18
161  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:00:34
162  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:02:09
163  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 2:05:08
164  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 2:07:57
165  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 2:07:59
166  LAAS Martin BORA – hansgrohe 2:08:08
167  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 2:11:35
168  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step 2:12:39

Klasyfikacja punktowa po 11. etapach:

1  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 180
2  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 101
3  CORT Magnus EF Education – Nippo 84
4  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 74
5  DAINESE Alberto Team DSM 73
6  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 70
7  MAS Enric Movistar Team 69
8  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 59
9  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 54
10  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 52
11  STORER Michael Team DSM 50
12  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 45
13  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 44
14  HAIG Jack Bahrain – Victorious 43
15  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 42
16  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 40
17  YATES Adam INEOS Grenadiers 40
18  BARDET Romain Team DSM 40
19  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 39
20  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 37
21  POLANC Jan UAE-Team Emirates 35
22  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 34
23  MADRAZO Ángel Burgos-BH 34
24  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 33
25  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 32
26  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 30
27  BOL Jetse Burgos-BH 30
28  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 30
29  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 29
30  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 29
31  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 26
32  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 25
33  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 24
34  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 24
35  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 22
36  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 22
37  LAAS Martin BORA – hansgrohe 22
38  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix 20
39  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 20
40  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 20
41  CRAS Steff Lotto Soudal 20
42  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 19
43  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 19
44  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo 18
45  VERONA Carlos Movistar Team 17
46  LE GAC Olivier Groupama – FDJ 17
47  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 17
48  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 17
49  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 17
50  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi 17
51  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 16
52  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 15
53  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 15
54  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 15
55  BAYER Tobias Alpecin-Fenix 15
56  CANAL Carlos Burgos-BH 15
57  ARENSMAN Thymen Team DSM 15
58  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi 15
59  OKAMIKA Ander Burgos-BH 15
60  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 15
61  MÄDER Gino Bahrain – Victorious 13
62  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 13
63  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 13
64  SCHULTZ Nick Team BikeExchange 13
65  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 13
66  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash 13
67  FRAILE Omar Astana – Premier Tech 13
68  SCULLY Tom EF Education – Nippo 13
69  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 11
70  KRON Andreas Lotto Soudal 11
71  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 11
72  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step 11
73  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 10
74  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 10
75  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 8
76  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 8
77  LANDA Mikel Bahrain – Victorious 7
78  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi 7
79  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash 5
80  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 5
81  VINE Jay Alpecin-Fenix 5
82  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 4
83  TUSVELD Martijn Team DSM 4
84  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team 4
85  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3
86  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash 3
87  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3
88  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 3
89  STANNARD Robert Team BikeExchange 3
90  HAGA Chad Team DSM 3
91  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 3
92  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 2
93  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 2
94  NAVARRO Daniel Burgos-BH -4
95  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step -37

 

Klasyfikacja górska po 11. etapach:

1  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 31
2  BARDET Romain Team DSM 22
3  STORER Michael Team DSM 17
4  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 16
5  HAIG Jack Bahrain – Victorious 15
6  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 12
7  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 11
8  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 10
9  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 9
10  CORT Magnus EF Education – Nippo 8
11  MAS Enric Movistar Team 7
12  POLANC Jan UAE-Team Emirates 6
13  VERONA Carlos Movistar Team 6
14  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 6
15  POELS Wout Bahrain – Victorious 5
16  BAYER Tobias Alpecin-Fenix 5
17  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 5
18  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 3
19  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 3
20  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 3
21  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 2
22  TUSVELD Martijn Team DSM 2
23  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo 2
24  VINE Jay Alpecin-Fenix 2
25  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 2
26  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 1
27  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates 1
28  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 1
29  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 1
30  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 1
31  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1
32  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step -2
33  NAVARRO Daniel Burgos-BH -4

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario

Aż tak bardzo zależy Wam na klikbajtach, że sprzedajecie swój profesjonalizm? Tytuł z Pudelka albo innego paszkwila. Szkoda bo tego u Was nie było.

arti
arti

On wyprzedzał, nie mijał.