Foto: Thomas Vergouwen / velowire

Jason Tesson (St-Michel-Auber 93) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour Poitou – Charentes. To pierwsze profesjonalne zwycięstwo w karierze. Liderem pozostał Elia Viviani (Cofidis, Solutions Crédits). 

Drugi etap Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine liczył prawie 192 kilometry i prowadził z Parthenay do Ruffec. Po drodze na kolarzy czekały trzy oznaczone podjazdy, a trasa była pofałdowana.

W pierwszy odjazd zabrali się Thibault FERASSE (B&B Hôtels p/b KTM) i Natnael TESFAZION (Androni Giocattoli-Sidermec). Z tyłu peleton podzielił się i po kilkudziesięciu kilometrach dojechali do nich Erik FETTER, John ARCHIBALD (Eolo-Kometa Cycling Team), Pier André CÔTÉ (Rally Cycling), Anthony PEREZ (Cofidis), Ben HERMANS (Israel Start-Up Nation), Unai CUADRADO RUIZ DE GAUNA (Euskaltel-Euskadi), Nikolai CHERKASOV i Simone VELASCO (Gazprom-RusVelo).

Jednak po 50 kilometrach ścigania grupy się połączyły. Kolejna ucieczka także została szybko doścignięta i na pierwszą górską premię dojechał cały peleton, a wygrał ją Txomin JUARISTI ARRIETA (Euskaltel-Euskadi).

Przed kolejnym podjazdem na atak zdecydowali się Laurent PICHON (Team Arkéa-Samsic), Samuele ZOCCARATO (Bardiani CSF Faizane') i Samuele RIVI (Eolo-Kometa Cycling Team). Ta trójka dość szybko wypracowała sobie ponad minutę przewagi. Kolejne dwie górskie premie wygrał Rivi.

Na 30 kilometrów przed metą trójka miała dwie minuty przewagi. Peleton jednak nie zamierzał odpuszczać i w miarę zbliżania się do mety podkręcał tempo. Na dziewięć kilometrów przed metą główna grupa podzieliła się.

Mimo ogromnych ambicji uciekająca trójka została doścignięta na 3500 metrów przed metą. Sprinterski pojedynek najlepiej rozegrał Jason Tesson (St-Michel-Auber 93), a jego wyższość musiał uznać między innymi drugi na mecie Elia Viviani (Cofidis, Solutions Crédits). Trzecie miejsce wywalczył Sean De Bie (Bingoal Pauwels Sauces WB).

Wyniki drugiego etapu:

1. TESSON Jason ST MICHEL-AUBER 93 04:27:00
2. VIVIANI Elia COFIDIS 00:00
3. DE BIE Sean BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
4. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES 00:00
5. SARREAU Marc AG2R CITROEN TEAM 00:00
6. JOYCE Colin RALLY CYCLING 00:00
7. RAJOVIC Dusan DELKO 00:00
8. BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
9. BELLETTI Manuel EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:00
10. SWIFT Connor TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
11. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 00:00
12. ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI 00:00
13. CONSONNI Simone COFIDIS 00:00
14. COTE Pier Andre RALLY CYCLING 00:00
15. LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE' 00:00
16. MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:00
17. VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:00
18. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 00:00
19. BOILEAU Alan B&B HOTELS P/B KTM 00:00
20. DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
21. HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:00
22. WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM 00:00
23. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 00:00
24. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 00:00
25. MAITRE Florian TOTAL ENERGIES 00:00
26. LATOUR Pierre TOTAL ENERGIES 00:00
27. GUERNALEC Thibault TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
28. IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00
29. DE MARCHI Alessandro ISRAEL START-UP NATION 00:00
30. MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:07
31. MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE' 00:07
32. PENHOET Paul GROUPAMA-FDJ 00:07
33. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM 00:07
34. DE MAEGHT Dorian BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:07
35. TESFAZION Natnael Ocbit ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:07
36. MARCHIORI Leonardo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:07
37. GRONDIN Donovan TEAM ARKEA-SAMSIC 00:14
38. BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ 00:29
39. DEBEAUMARCHÉ Nicolas ST MICHEL-AUBER 93 00:32
40. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 00:32
41. MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE' 00:32
42. WACKERMANN Luca EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:32
43. PEREZ Anthony COFIDIS 00:32
44. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R CITROEN TEAM 00:32
45. DUPONT Timothy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:32
46. ROSSETTO Stéphane ST MICHEL-AUBER 93 00:32
47. GALLOPIN Tony AG2R CITROEN TEAM 00:32
48. GOLDSHTEIN Omer ISRAEL START-UP NATION 00:32
49. HERMANS Ben ISRAEL START-UP NATION 00:32
50. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 00:32
51. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES 00:32
52. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 00:32
53. VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO 00:32
54. CARISEY Clément DELKO 00:32
55. CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM 00:32
56. KOWALSKI Dylan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:32
57. TRARIEUX Julien DELKO 00:32
58. WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:32
59. VERMEULEN Emiel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:32
60. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 00:32
61. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai EUSKALTEL-EUSKADI 00:32
62. DOUBEY Fabien TOTAL ENERGIES 00:32
63. FETTER Erik EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:32
64. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:32
65. NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO 00:32
66. DALLA VALLE Nicolas BARDIANI CSF FAIZANE' 00:41
67. SABATINI Fabio COFIDIS 00:55
68. ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu CAJA RURAL-SEGUROS RGA 01:02
69. RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA 01:02
70. CARPENTER Robin RALLY CYCLING 01:02
71. ZOCCARATO Samuele BARDIANI CSF FAIZANE' 01:36
72. RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:59
73. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM 02:41
74. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI 02:41
75. JUARISTI Txomin EUSKALTEL-EUSKADI 02:41
76. RIVI Samuele EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:00
77. ZINGLE Axel COFIDIS 02:41
78. GOUGEARD Alexis AG2R CITROEN TEAM 02:50
79. DE VOS Adam RALLY CYCLING 02:50
80. RIOU Alan TEAM ARKEA-SAMSIC 04:11
81. ROSSKOPF Joseph RALLY CYCLING 04:17
82. SAJNOK Szymon COFIDIS 04:17
83. BERHANE Natnael COFIDIS 04:17
84. LE TURNIER Mathias DELKO 04:17
85. HOLLYMAN Mason ISRAEL START-UP NATION 04:17
86. ROBEET Ludovic BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 04:28
87. MIQUEL DELGADO Pau EQUIPO KERN PHARMA 04:30
88. HOFSTETTER Hugo ISRAEL START-UP NATION 04:30
89. TERPSTRA Niki TOTAL ENERGIES 04:30
90. BAIS Davide EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 05:00
91. DELPHIS Thomas AG2R CITROEN TEAM 06:12
92. STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO 06:12
93. ANDERSEN Idar UNO-X PRO CYCLING TEAM 08:30
94. SKIVILD Robin UNO-X PRO CYCLING TEAM 08:30
95. DAVY Clément GROUPAMA-FDJ 08:30
96. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 10:38
97. JENSEN August DELKO 11:06
98. JAUREGUI Quentin B&B HOTELS P/B KTM 12:39
99. IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKALTEL-EUSKADI 12:39
100. ZANONCELLO Enrico BARDIANI CSF FAIZANE' 12:39
101. KUZMIN Anton GAZPROM-RUSVELO 12:39
102. BALLARIN Iker EUSKALTEL-EUSKADI 12:39
103. AGIRRE EGAÑA Jon EQUIPO KERN PHARMA 12:39
104. VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 12:39
105. VENNER Quentin BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 12:39
106. LUCCA Riccardo GAZPROM-RUSVELO 12:39
107. PELIKAN János ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 12:39
108. SERRANO ALVAREZ Alberto CAJA RURAL-SEGUROS RGA 12:39
109. ARCHIBALD John EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 12:39
110. MURGUIALDAY Jokin CAJA RURAL-SEGUROS RGA 12:39
111. PICOUX Maximilien XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:39
112. TABELLION Valentin XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:39
113. CHERKASOV Nikolay GAZPROM-RUSVELO 12:39
114. DELAGE Mickaël GROUPAMA-FDJ 12:39
115. DENIS Thomas XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:39
116. NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA 12:39
117. JAIME FERNANDEZ Alex EQUIPO KERN PHARMA 12:39
118. LOPEZ FUENTES Diego EQUIPO KERN PHARMA 12:39
119. LEVASSEUR Jordan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:39
120. GARCIA PIERNA Carlos EQUIPO KERN PHARMA 12:39
121. KULSET Sindre UNO-X PRO CYCLING TEAM 12:39

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1. VIVIANI Elia COFIDIS 09:28:15
2. TESSON Jason ST MICHEL-AUBER 93 00:06
3. CONSONNI Simone COFIDIS 00:10
4. SARREAU Marc AG2R CITROEN TEAM 00:12
5. SWIFT Connor TEAM ARKEA-SAMSIC 00:15
6. JOYCE Colin RALLY CYCLING 00:16
7. RAJOVIC Dusan DELKO 00:16
8. BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC 00:16
9. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES 00:16
10. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 00:16
11. BELLETTI Manuel EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:16
12. MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:16
13. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 00:16
14. DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC 00:16
15. PENHOET Paul GROUPAMA-FDJ 00:23
16. DE BIE Sean BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:36
17. ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI 00:44
18. BOILEAU Alan B&B HOTELS P/B KTM 00:44
19. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 00:44
20. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 00:44
21. HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:44
22. MAITRE Florian TOTAL ENERGIES 00:44
23. DE MARCHI Alessandro ISRAEL START-UP NATION 00:44
24. DUPONT Timothy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:48
25. WACKERMANN Luca EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:48
26. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R CITROEN TEAM 00:48
27. GALLOPIN Tony AG2R CITROEN TEAM 00:48
28. VERMEULEN Emiel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:48
29. TRARIEUX Julien DELKO 00:48
30. WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:48
31. GRONDIN Donovan TEAM ARKEA-SAMSIC 00:54
32. WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM 01:08
33. LATOUR Pierre-Roger TOTAL ENERGIES 01:08
34. GUERNALEC Thibault TEAM ARKEA-SAMSIC 01:08
35. DE MAEGHT Dorian BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:11
36. MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:15
37. COTE Pier Andre RALLY CYCLING 01:16
38. FETTER Erik EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:16
39. LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE' 01:21
40. TESFAZION Natnael Ocbit ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:25
41. MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE' 01:28
42. RIVI Samuele EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:35
43. KOWALSKI Dylan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:36
44. PEREZ Anthony COFIDIS 01:38
45. HERMANS Ben ISRAEL START-UP NATION 01:40
46. VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO 01:40
47. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 01:40
48. MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE' 01:51
49. GOLDSHTEIN Omer ISRAEL START-UP NATION 01:53
50. CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM 01:53
51. ROSSETTO Stéphane ST MICHEL-AUBER 93 01:53
52. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 01:53
53. CARISEY Clément DELKO 01:53
54. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:53
55. NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO 01:53
56. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 02:05
57. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 02:08
58. DOUBEY Fabien TOTAL ENERGIES 02:08
59. ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu CAJA RURAL-SEGUROS RGA 02:10
60. DALLA VALLE Nicolas BARDIANI CSF FAIZANE' 02:14
61. SABATINI Fabio COFIDIS 02:16
62. VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 02:17
63. RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA 02:23
64. BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ 02:46
65. DEBEAUMARCHÉ Nicolas ST MICHEL-AUBER 93 02:47
66. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai EUSKALTEL-EUSKADI 02:49
67. ZINGLE Axel COFIDIS 02:57
68. RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 03:35
69. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM 03:49
70. ZOCCARATO Samuele BARDIANI CSF FAIZANE' 03:51
71. JUARISTI Txomin EUSKALTEL-EUSKADI 04:16
72. HOFSTETTER Hugo ISRAEL START-UP NATION 04:46
73. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES 05:02
74. GOUGEARD Alexis AG2R CITROEN TEAM 05:07
75. BAIS Davide EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 05:16
76. IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 05:21
77. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM 05:26
78. HOLLYMAN Mason ISRAEL START-UP NATION 05:38
79. TERPSTRA Niki TOTAL ENERGIES 06:06
80. LE TURNIER Mathias DELKO 06:34
81. ROSSKOPF Joseph RALLY CYCLING 06:34
82. SAJNOK Szymon COFIDIS 06:40
83. STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO 06:56
84. RIOU Alan TEAM ARKEA-SAMSIC 06:57
85. DELPHIS Thomas AG2R CITROEN TEAM 07:00
86. MARCHIORI Leonardo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 08:22
87. CARPENTER Robin RALLY CYCLING 08:44
88. ROBEET Ludovic BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 09:13
89. BERHANE Natnael COFIDIS 09:38
90. DAVY Clément GROUPAMA-FDJ 10:06
91. DE VOS Adam RALLY CYCLING 10:32
92. ANDERSEN Idar UNO-X PRO CYCLING TEAM 10:53
93. JENSEN August DELKO 11:22
94. NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA 12:55
95. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI 13:10
96. SKIVILD Robin UNO-X PRO CYCLING TEAM 13:47
97. LOPEZ FUENTES Diego EQUIPO KERN PHARMA 13:59
98. LUCCA Riccardo GAZPROM-RUSVELO 14:00
99. PELIKAN János ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 14:00
100. SERRANO ALVAREZ Alberto CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:00
101. ARCHIBALD John EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 14:00
102. CHERKASOV Nikolay GAZPROM-RUSVELO 14:00
103. MURGUIALDAY Jokin CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:00
104. ZANONCELLO Enrico BARDIANI CSF FAIZANE' 14:12
105. BALLARIN Iker EUSKALTEL-EUSKADI 14:15
106. TABELLION Valentin XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 14:15
107. GARCIA PIERNA Carlos EQUIPO KERN PHARMA 14:15
108. KUZMIN Anton GAZPROM-RUSVELO 14:56
109. MIQUEL DELGADO Pau EQUIPO KERN PHARMA 14:57
110. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 15:08
111. AGIRRE EGAÑA Jon EQUIPO KERN PHARMA 16:31
112. PICOUX Maximilien XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 17:09
113. LEVASSEUR Jordan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 17:09
114. VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 17:54
115. VENNER Quentin BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 18:00
116. DELAGE Mickaël GROUPAMA-FDJ 18:00
117. KULSET Sindre UNO-X PRO CYCLING TEAM 18:00
118. JAUREGUI Quentin B&B HOTELS P/B KTM 21:47
119. JAIME FERNANDEZ Alex EQUIPO KERN PHARMA 23:06
120. IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKALTEL-EUSKADI 23:08
121. DENIS Thomas XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 23:36

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments