Foto: Arctic Race of Norway

Pochodzący z Stavanger Markus Hoelgaard zmienia drużynowe barwy na kolejne dwa lata. Norweg po trzech sezonach w Uno-X Pro Cycling Team dołącza do ekipy Trek-Segafredo.

Markus Hoelgaard ma za sobą naprawdę niezły sezon. 26-letni zawodnik wiosną był ósmy w prestiżowym E3 Saxo Bank Classic, a na początku sierpnia wygrał premierowy etap wyścigu Arctic Race of Norway. Natomiast w ten weekend Norweg zakończył rywalizację w Tour of Norway na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej.

W barwach nowego zespołu Markus Hoelgaard ma skupić się przede wszystkim na startach w północnych klasykach. Tam też Norweg będzie sporym wzmocnieniem składu ekipy Trek-Segafredo, zwłaszcza dla liderów zespołu, którymi w tych wyścigach są: Mads Pedersen i Jasper Stuyven.

Moją główną rolą będą starty w klasykach. Mam nadzieję, że pomogę drużynie wygrać kilka monumentów i wielkich wyścigów. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy wspaniałe rzeczy i jestem gotów nauczyć się jak najwięcej od bardziej doświadczonych kolarzy w zespole. Nigdy nie startowałem w największych klasykach, takich jak Paryż-Roubaix i Ronde van Vlaanderen. Naprawdę nie mogę się doczekać tych wyścigów

– powiedział Hoelgaard w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments