fot. Deceuninck-Quick-Step / Getty Images Sport

Ekipa kierowana przez Patricka Lefevere’a poinformowała o przedłużeniu umowy z kolejnym kolarzem. Co najmniej do końca 2023 roku w barwach zespołu Deceuninck-Quick-Step będzie ścigać się Jannik Steimle.

25-letni Steimle jest częścią drużyny „Watahy” od sierpnia 2019 roku. Od tego czasu Niemiec kilkukrotnie pokazał, że jest bardzo ciekawym zawodnikiem w talii Patricka Lefevere’a. Jeszcze jako stażysta wygrał on w 2019 roku klasyk Kampioenschap van Vlaanderen, a w zeszłym sezonie już jako pełnoprawny członek ekipy Deceuninck-Quick-Step triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie.

Niestety 2021 rok dla Jannika Steimle rozpoczął się znacznie gorzej. W marcu podczas wyścigu Danilith Nokere Koerse złamał on jedno z żeber, miał wstrząśnienie mózgu oraz zwichnął prawy staw barkowy. Na całe szczęście Niemiec po dwóch miesiącach rekonwalescencji powrócił do ścigania. Ostatnio kolarz „Watahy” dobrze zaprezentował się podczas wyścigu Tour of Denmark, gdy na etapie jazdy na czas i na odcinku kończącym się na niewielkim wzniesieniu zajmował dwukrotnie piąte miejsce.

Nie dziwi, więc obopólna chęć do kontynuacji współpracy. Jannik Steimle, to wszechstronny kolarz, który potrafi pojechać na czas, zafiniszować na wysokiej lokacie z dużej grupy oraz jest w stanie poradzić sobie w pagórkowatym terenie. Sam zainteresowany nie krył swojego zadowolenia z podpisania nowej, dwuletniej umowy ze swoim pracodawcą, który od 2022 roku będzie znany pod nazwą Quick Step-Alpha Vinyl.

Jestem bardziej niż szczęśliwy. Po moim wiosennym wypadku byłem bardzo zdenerwowany tą sytuacją. Patrick zawsze dawał mi pewność siebie, dzięki czemu zachowałem spokój wiedząc, że we mnie wierzy. Po moim zeszłorocznym zwycięstwie w Tour of Slovakia i podium na 15. etapie wyścigu Vuelta a España, zespół wiedział już, co jestem w stanie zrobić, gdy jestem w dobrej dyspozycji. Przez ostatnie kilka tygodni, również pokazałem, że prawie wróciłem do poziomu sprzed mojej kraksy. W tym sezonie nadal mam do osiągnięcia kilka celów, zaczynając od Deutschland Tour, gdzie będę się ścigać na moich rodzimych drogach

– mówił pełny ekscytacji Steimle w rozmowie z biurem prasowym ekipy „Watahy”.

Poprzedni artykułCotygodniowy Quiz Kolarski: 1. tydzień Vuelta a Espana
Następny artykułMarkus Hoelgaard przechodzi do drużyny Trek-Segafredo
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments