fot. Astana / Getty Images

Wiemy coraz więcej o przyszłości kazachskiego zespołu z grona WorldTeams. Po informacji o wycofaniu ze sponsorowania firmy Premier-Tech, zespół Astana Team w 2022 roku ponownie będzie prowadzić Alexandre Vinokurov.

Mistrz olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego z Londynu z 2012 roku tuż przed rozpoczęciem tegorocznego wyścigu Tour de France został zwolniony z funkcji generalnego menedżera ekipy Astana – Premier Tech. Brak Alexandre’a Vinokurova w strukturze organizacyjnej kazachskiego zespołu nie potrwa jednak zbyt długo. Najnowszy komunikat prasowy zespołu Astana – Premier Tech (od 2022 roku Astana – Team) informuje o tym, że Kazach ponownie zostanie szefem tej drużyny od przyszłego sezonu.

Co więcej potwierdzono informację, że przyszłość Astana Team w peletonie WorldTour jest zabezpieczona na sezon 2022. W najbliższych tygodniach wspomniany zespół ma poinformować o przedłużeniu umów z poszczególnymi kolarzami oraz o nowych nabytkach ekipy Astana Team.

Poprzedni artykułTour de Pologne Junior – Memoriał Mariana Więckowskiego. Rywalizacja w Katowicach za nami!
Następny artykułPierwsze góry – zapowiedź 3. etapu Vuelta a Espana 2021
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments