fot. Astana-Premier Tech

Premier Tech opuści miejsce sponsora tytularnego ekipy obecnie znanej pod szyldem Astana – Premier Tech wraz z zakończeniem sezonu 2021. W ten sposób zakończy się pięcioletnia współpraca pomiędzy Kazachami a przedstawicielami Kanadyjskiej firmy.

Na temat rozejścia się dróg tych dwóch podmiotów wypowiedział się dyrektor zarządzający drużyny Astana – Premier Tech Yana Seel:

Jesteśmy wdzięczni firmie Premier Tech za partnerstwo od 2017 roku, ich wsparcie było dla nas fundamentalne. Byliśmy dumni, że byli z nami, gdy osiągaliśmy takie sukcesy jak etapowe triumfy w Tour de France czy zwycięstwa w monumentach. Przewidywaliśmy wieloletnią współpracę, ale niestety nie jest to możliwe do spełnienia przez inne wizje na temat przyszłości drużyny. Premier Tech zakończy inwestowanie w naszą drużynę kolarską wraz z końcem sezonu 2021. Chce podziękować Jean’owi Belanger’owi i całej społeczności stojącej za Premier Tech za ich wsparcie i poświęcenia, szczególnie podczas ostatnich dwóch sezonów, dużo trudniejszych przez panującą pandemię. Chcemy zakończyć sezon, wspólnie zdobywając jeszcze coś znaczącego. Co do przyszłego sezonu to mamy już wstępne plany. Komunikaty na temat przyszłości ekipy pojawią się w najbliższych tygodniach.

Kanadyjska firma nie wycofuje się jednak zupełnie ze sponsoringu kolarstwa na najwyższym światowym poziomie. CEO Jean Belanger powiedział, że przez nadchodzące dni poinformuje o tym, jak będzie wyglądać dalsza prezencja Premier Tech w peletonie World Touru. Powtórzył on także zdanie na temat różnych pomysłów na przyszłość drużyny, które stały się bezpośrednim powodem zakończenia współpracy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments