fot. Itzulia

Pochodzący z Kraju Basków Ion Izagirre zmienia klubowe barwy na kolejny sezon. Po trzech latach ścigania w zespole Astana – Premier Tech, 32-letni zawodnik dołącza do ekipy Cofidis.

Zwycięzca wyścigu Tour de Pologne z 2015 roku oraz etapów podczas wszystkich trzech Grand Tourów po raz kolejny w trakcie swojej kariery zmienia drużynę. Ostatni trzyletni angaż Iona Izagirre w ekipie Astana – Premier Tech (wcześniej Astana Pro Team) był udany.

Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów Izagirre wygrywał rodzimy wyścig „dookoła Kraju Basków oraz Volta a la Comunitat Valenciana. W poprzednim pandemicznym sezonie Bask triumfował na 6. etapie hiszpańskiej Vuelty, a w 2021 roku został mistrzem Hiszpanii w jeździe na czas oraz wygrał jeden z etapów Itzulia Basque Country.

Kolejny rok swojej kariery Ion Izagirre spędzi, jako zawodnik zespołu Cofidis. O powodach swojej decyzji o dołączeniu do francuskiej ekipy sam kolarz opowiedział w rozmowie z biurem prasowym drużyny Cédrica Vasseura.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Cofidis. Zmianie drużyny zawsze towarzyszy wyjątkowe uczucie. Wiem, że wszystko będzie nowe oraz, że należy stworzyć ponownie pewne automatyzmy. Mam szczęście, że w ekipie Cofidis mam kilku dobrych przyjaciół, takich jak: Rubén Fernández oraz bracia Herrada. Jest, to francuski zespół, ale myślę, że to także hiszpańska drużyna. Jest, to świetna ekipa, z bogatą historią i znanymi kolarzami.

Uzgodniliśmy wraz z Cédriciem (Vasseur’em przyp. red.), że będę pełnił podwójną rolę w zespole. Pierwszą z nich będzie zapewnienie wsparcia dla Guillaume’a Martina i Jesusa Herrady podczas Grand Tourów. Jednocześnie w tygodniowych „etapówkach” będę mógł pełnić, również funkcję lidera. Chciałbym, np. naprawdę dobrze zaprezentować się na mojej ziemi podczas Itzulia Basque Country

– powiedział 32-letni kolarz.

Jest, to już szósty transfer francuskiej ekipy przed sezonem 2022. Oprócz Iona Izagirre do zespołu Cofidis dołączą: Bryan Coquard, Davide Cimolai, Benjamin Thomas, François Bidard i Alexis Renard.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments