fot. Jumbo-Visma

Dziesiąty kolarz tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kolarstwie górskim – Milan Vader zdecydował podpisać trzyletnią umowę z ekipą Jumbo-Visma.

25-letni Holender przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku ma łączyć swoje starty w MTB z występami w wyścigach szosowych. Pochodzący z Middelburga Vader nie kryje swojego zadowolenia z otrzymanego kredytu zaufania przez jedną z najlepszych kolarskich ekip ostatnich lat.

Moim zdaniem jest, to w tym momencie wiodąca drużyna w peletonie. Cieszę się, że to holenderska ekipa. Dyskutowaliśmy o mojej ścieżce rozwoju na najbliższe lata. Wyścigi szosowe są dla mnie stosunkowo nowe. Kiedyś ścigałem się na szosie, ale nie zbyt często. Nie mogę się, jednak tego doczekać. Zespół ma dużą wiedzę i doświadczenie, więc będzie dobrze. Podoba mi się, że w ekipie Jumbo-Visma wszystko skupia się na osiąganiu wyników. Oczekuję, że dużo się tutaj nauczę i rozwinę się jako sportowiec. Moim wielkim celem będą Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Mam nadzieję, że zdobędę tam medal w kolarstwie górskim

– mówił Milan Vader w rozmowie z biurem prasowym nowej ekipy.

Także jeden z dyrektorów sportowych drużyny Jumbo-Visma – Merijn Zeeman w samych superlatywach wypowiada się o współpracy z nowym podopiecznym. Zeeman zwraca uwagę na to, w jakich wyścigach widzi największe szanse na ukazanie potencjału Milana Vadera.

Milan od lat jest pod opieką, jednego z naszych trenerów Tima Heemskerka. Dlatego też nawiązaliśmy bardziej intensywny kontakt. Milan był z nami na obozie treningowym i był poddany wielu testom fizycznym oraz osobowościowym. Poznaliśmy go naprawdę dobrze. Widzimy w nim duży potencjał. Jest niezwykle utalentowany pod względem warunków fizycznych. Bardzo dobrze technicznie radzi sobie z rowerem. Również jego osobowość bardzo do nas przemawia. Uważamy, że jego umiejętności predysponują do jazdy w średnich górach. Jest on eksplozywnym kolarzem w pagórkowatym terenie

– powiedział dyrektor sportowy holenderskiej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments