Foto: Aubel-Thimister-Stavelot

Gustav Wang (Team ABC) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap Aubel-Thimister-Stavelot i został liderem wyścigu. Najlepszym Polakiem był Hubert Grygowski, a na finiszu upadek zaliczył Marek Kapela.

55. edycja juniorskiego wyścigu w Belgii rozpoczęła się dzisiaj w Aubel. Pierwszy etap liczył 99 kilometrów, a po drodze młodzi kolarze musieli zmierzyć się z trzema podjazdami.

Na liście startowej było 29 drużyn, w tym reprezentacja Polski w składzie: Hubert Grygowski, Szymon Korniak, Damian Błotnicki, Franciszek Kaczorowski, Marek Kapela i Kacper Maciejuk.

W pierwszą akcję zabrali się Noé URY (Luxembourg Junior) oraz Marco SCHRETTL (Team Auto Eder). Niestety chwilę później w jednej z kraks uczestniczył Damian Błotnicki, który ostatecznie wycofał się z rywalizacji.

Akcja wspomnianej dwójki została zakończona jeszcze przed pierwszym podjazdem. Premię górską Côte d’Hollenstein wygrał Alexandre KESS (Luxembourg Junior). Sytuacja nie zmieniła się przez kolejne kilometry i na czele kręcił duża grupa.

Atakujący wcześniej Marco SCHRETTL (Team Auto Eder) wygrał drugą górską premię Côte du Bois du Roi. Peleton cały czas jechał mocnym tempem, co uniemożliwiało skuteczne ataki.

Peleton dojechał wspólnie także do trzeciej górskiej premii, którą ponownie wygrał Schrettl. Austriak tym samym został liderem tej klasyfikacji.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Gustav Wang (Team ABC), który pokonał Emila Herzoga (Team Auto Eder). Trzeci był Noa Isidore (AG2R Citroën U19 Team). Niestety upadek zaliczył Marek Kapela.

Hubert Grygowski stracił do zwycięzcy ponad minutę.

Wyniki pierwszego etapu:

1. WANG Gustav TEAM ABC JUNIOR en 2h20’15”
2. HERZOG Emil TEAM AUTO EDER 00:00
3. ISIDORE Noa AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
4. HANNES Victor ACROG-TORMANS BALEN BC 00:00
5. BOONSTRA Jelle NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00
6. SIMMONS Colby LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 00:00
7. SCHRAG Daniel TEAM AUTO EDER 00:00
8. EDVARDSEN-FREDHEIM Sti NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
9. VERVENNE Jonathan ACROG-TORMANS BALEN BC 00:00
10. JANSSEN Lucas NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00
11. PEDERSEN Henrik NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 00:00
12. SEGAERT Alec GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
13. DE BRUYCKERE Kay BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 00:00
14. VERBRUGGHE Jens AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 00:00
15. SCHRETTL Marco TEAM AUTO EDER 00:00
16. GRAAT Tijmen NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00
17. VAN MECHELEN Vlad CANNIBAL TEAM 00:00
18. DOCKX Aaron WAC TEAM 00:00
19. MORANG Mil LUXEMBURG NATIONAL TEAM 00:00
20. MICHELS Jente WAC TEAM 00:00
21. HEREMANS Joppe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 00:00
22. VAN HAUTEGEM Leander WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 00:00
23. STRÁNSKÝ Matěj CZECH NATIONAL TEAM 00:00
24. KÄRSTEN Moritz GERMANY NATIONAL TEAM 00:00
25. VAN GILS Yannick WAC TEAM 00:00
26. DE TROYER Yorben VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:00
27. HUISING Menno NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00
28. HASHIKAWA Jo GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
29. VERSTAPPEN Dries MAES CT GLABBEEK 00:00
30. MRÁZ Daniel CZECH NATIONAL TEAM 00:00
31. LARSEN Sebastian Kirkedam NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
32. BRENNSÆTER Trym NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
33. SCHMIDT Torge Ruben GERMANY NATIONAL TEAM 00:00
34. KOCKELMANN Mathieu CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 00:00
35. GREGOIRE Romain AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
36. GULLICKSON Leo LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 00:00
37. BRENNER Mauro GERMANY NATIONAL TEAM 00:00
38. VAN CAUWENBERGHE Arne BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 00:00
39. ABT Cedric GERMANY NATIONAL TEAM 00:00
40. KESS Alexandre LUXEMBURG NATIONAL TEAM 00:00
41. HELLERUP Malte TEAM MASCOT WORKWEAR 00:00
42. FEDE Gabriel GB JUNIOR TEAM 00:00
43. DEWINTER Gerben GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
44. DHONDT Robbe WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 00:00
45. DALBY Simon TEAM MASCOT WORKWEAR 00:00
46. KOPECKÝ Matyáš ACROG-TORMANS BALEN BC 00:00
47. KIELY Joe AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
48. UIJTDEBROEKS Cian TEAM AUTO EDER 00:00
49. HAGENES Per Strand NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
50. STIERS Victor BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 00:00
51. GROPPO Riccardo GB JUNIOR TEAM 00:00
52. PRESTIANNI Sacha VELO CLUB ARDENNES 00:00
53. HANSEN Alexander NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 00:00
54. PLACE Maxence AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
55. LAMBRECHT Michiel ACROG-TORMANS BALEN BC 00:00
56. KRAMER Jesse NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00
57. WALLENBORN Arno LUXEMBURG NATIONAL TEAM 00:00
58. SPORYSCH Daniel CZECH NATIONAL TEAM 00:00
59. BEIRLAEN Jakov WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 00:00
60. KESSLER Cole LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 00:00
61. KRAEMER Léo AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
62. VAN DYCK Jan GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
63. DHAENENS Jitse ISOREX CYCLING TEAM 00:00
64. TELECKÝ Štěpán CZECH NATIONAL TEAM 00:00
65. MASCIARELLI Lorenzo BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 00:00
66. CLAESSENS Robbe AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 00:00
67. OOSTERLINCK Joes DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 01:10
68. DE MEESTER Milan VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 01:10
69. KUYPERS Milan WAC TEAM 01:10
70. VAN DE SOMPEL Jori MAES CT GLABBEEK 01:12
71. MÜLLER Tobias GERMANY NATIONAL TEAM 01:12
72. GRYGOWSKI Hubert POLAND NATIONAL TEAM 01:12
73. UNTERBERGER Phillip GERMANY NATIONAL TEAM 01:12
74. VANDENHENDE Kobe FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM 01:12
75. VANDENDRIESSCHE Jelte ISOREX CYCLING TEAM 01:12
76. SØRENSEN Lukas TEAM MASCOT WORKWEAR 01:12
77. THONNON Senne MAES CT GLABBEEK 01:12
78. BASSA Jens DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 01:12
79. BORELLO Filippo GB JUNIOR TEAM 01:12
80. HAJEK Alexander TEAM AUTO EDER 01:12
81. SEEMAN Adam CZECH NATIONAL TEAM 01:12
82. LEDOUX Trystan CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 01:12
83. VAN RAEMDONCK Cédric AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 01:12
84. SANCHEZ JIMENEZ Matias START JUNIOR TEAM by JAVA 01:12
85. D  ́HOLLANDER Luca AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 01:12
86. AVONDTS Mathis WAC TEAM 01:12
87. LYKKE Frederik TEAM MASCOT WORKWEAR 01:12
88. EVERTSEN-HEGREBERG Si DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 01:12
89. JUST Frederik TEAM ABC JUNIOR 01:12
90. KULSET Johannes NORWAY NATIONAL TEAM 01:12
91. DE VOS Youp DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 01:12
92. DEGEEST Stijn ACROG-TORMANS BALEN BC 01:12
93. HUYGHE Stan BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 01:12
94. ALBINI Emanuele GB JUNIOR TEAM 01:12
95. DEWEERD Ugo WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 01:12
96. DE MEIJTS Matis MAES CT GLABBEEK 01:12
97. KINO Jan WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 01:12
98. FIALA Matyáš CZECH NATIONAL TEAM 01:12
99. URY Noé LUXEMBURG NATIONAL TEAM 01:12
100. KORNIAK Szymon POLAND NATIONAL TEAM 01:12
101. NIELSEN Magnus TEAM MASCOT WORKWEAR 01:12
102. VANDERLINDEN Lukas CANNIBAL TEAM 01:12
103. WERTZ Hugo VELO CLUB ARDENNES 01:12
104. PEDERSEN Eric ISOREX CYCLING TEAM 01:12
105. LAZZARIN Federico GB JUNIOR TEAM 01:12
106. VERLEYEN Gaëtan ISOREX CYCLING TEAM 01:21
107. DELRUE Maxim GAVERZICHT-BE-OKAY 01:21
108. REINDERINK Joris ACROG-TORMANS BALEN BC 00:00
109. MATHIESEN Phillip TEAM ABC JUNIOR 00:00
110. SVARRE Tobias NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 00:00
111. ANDERSEN Poul TEAM ABC JUNIOR 00:00
112. GILLES Max LUXEMBURG NATIONAL TEAM 02:03
113. WRAY Blake LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 02:03
114. DECLERCQ Jean-Bapiste ISOREX CYCLING TEAM 02:03
115. SYLLING Ola NORWAY NATIONAL TEAM 02:13
116. DE BAETS Jarno AVIA-RUDYCO-JANATRANS CYCLING TEAM 02:21
117. VAN WAAS Pieter WAC TEAM 02:47
118. BERNARD Thibaut CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 03:00
119. MICHOTTE Niels LUXEMBURG NATIONAL TEAM 03:00
120. BONILLA Pablo START JUNIOR TEAM by JAVA 03:28
121. MACIAS ESTRADA Cesar START JUNIOR TEAM by JAVA 03:28
122. BAART Thomas VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 03:28
123. DAHLBLOM Acke FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM 03:28
124. LAURENT Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 03:28
125. MOINET Lucas CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 03:28
126. VEREECKE Matteo FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM 03:28
127. KACZOROWSKI Franciszek POLAND NATIONAL TEAM 03:28
128. DE VALCK Asger VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 03:28
129. BERTELS Jasper VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 03:28
130. DAS Rune MAES CT GLABBEEK 03:28
131. TAMM Lauri CANNIBAL TEAM 03:28
132. TACHOT Thomas AG2R CITROEN U19 TEAM 00:00
133. LARSEN Felix Fog Holst TEAM ABC JUNIOR 04:25
134. KALVERSS Matiss ISOREX CYCLING TEAM 04:25
135. HANSEN Emil NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 04:25
136. NIJS Viktor BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 04:25
137. ROMMELAERE Iben BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 04:28
138. PAUWELS Pieter BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 04:28
139. CEULEMANS Niels BERT CONTAINERS-PAUWELS SAUZEN CY 04:30
140. MACIEJUK Kacper POLAND NATIONAL TEAM 04:30
141. GOETHALS Thibault WIELERCLUB ONDER ONS-PARIKE VZW 04:34
142. DEVRY Mats MAES CT GLABBEEK 05:10
143. DETALLE Noah VELO CLUB ARDENNES 05:35
144. ARCHAMBEAU Oscar VELO CLUB ARDENNES 05:35
145. EGHOLM Kristian NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR 05:35
146. LARSSON David FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM 05:35
147. HOUGAARD Mads-Emil Dupo TEAM MASCOT WORKWEAR 07:54
148. ANTHONY James GB JUNIOR TEAM 07:54
149. KAPELA Marek POLAND NATIONAL TEAM 00:00
150. NULENS Yarne BRAIN2 OLYMPIA TIENEN 11:20
151. TILGHMAN Asher LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED 11:43
152. LAKEMAN Thomas DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 12:11
153. RØNNING Casper CANNIBAL TEAM 12:11
154. EECKHOUT Sander FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM 12:48
155. DE HAAN Dennis DISTRICT ZUID-WEST NEDERLAND 12:53
156. CECCATO Maxime CRABBE TOITURES-CC CHEVIGNY 13:33
157. BRICEÑO Leomar START JUNIOR TEAM by JAVA 13:57
158. TOUSSAINT Mathieu VELO CLUB ARDENNES 14:26
159. COLIN Pierric VELO CLUB ARDENNES 00:00
160. HORDIJK Bart NETHERLANDS NATIONAL TEAM 00:00

Wycofali się:
GUSTIN Alexander LUX/SIDESHOW p/b SPECIALIZED
BAUDUIN Romain FLANDERSCOLOR-GALLOO TEAM
NOLLET Ralph GAVERZICHT-BE-OKAY
KONINCKX Bram BRAIN2 OLYMPIA TIENEN
BLOMMAERT Lars VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
MIKKELSEN Pelle TEAM ABC JUNIOR
HOLM Albert NPV CARL RAS ROSKILDE JUNIOR
ITURRIETA WILSON Miguel START JUNIOR TEAM by JAVA
TAPIA MUÑOZ Fabián START JUNIOR TEAM by JAVA
BŁOTNICKI Damian POLAND NATIONAL TEAM  
RAGILO Frank Aron CANNIBAL TEAM
BIBIC Dylan CAN  CANNIBAL TEAM

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments