fot. Team BikeExchange

Australijczyk Nick Schultz (Team BikeExchange) wygrał drugi etap wyścigu Sazka Tour (2.1) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej imprezy odbywającej się w Czechach.

Drugi odcinek wyścigu Sazka Tour obfitował w wiele podjazdów. W sumie kolarze na trasie 203-kilometrowego odcinka musieli zmierzyć się z pięcioma kategoryzowanymi wzniesieniami. Natomiast ostatni z nich – finałowy podjazd do mety liczył sobie 6,5-kilometra o średnim nachyleniu wynoszącym 7,3%.

Tuż po starcie na czele uformował się trzyosobowy odjazd dnia, który stworzyli: Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), David Per (Adria Mobil) oraz Veljko Stojnić (Vini Zabù). 120-kilometrów przed metą wspomniana trójka miała pięć minut przewagi nad peletonem. Niestety na drugim podjeździe dnia z czołówki odpadł Sylwester Janiszewski, natomiast Per i Stojnić dalej jechali przed peletonem.

75-kilometrów przed końcową kreską przewaga Słoweńca i Serba nad grupą zasadniczą wynosiła trzy minuty. Podczas przedostatniej wspinaczki dzisiejszej rywalizacji osłabł David Per i na czele pozostał sam Veljko Stojnić. W dalszej fazie etapu do zawodnika Vini Zabu dojechał Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Pro Cycling Team). Norweg przed rozpoczęciem finałowego podjazdu był w stanie zostawić za sobą Serba i samotnie pomknął do mety.

Niestety Jonas Iversby Hvideberg nie był w stanie oprzeć się najlepszym góralom, którzy narzucili mocne tempo. Po wyprzedzeniu Norwega topniejącą grupa zasadnicza zmierzała na linię mety. Czołówkę na 3000 metrów przed metą tworzyło sześciu zawodników, którymi byli: Filippo Zana, Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Nick Schultz (Team BikeExchange), Rein Taaramäe, Jan Hirt (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) oraz Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels).

Ostatecznie z tego grona najmocniejszy okazał się Australijczyk Nick Schultz, który samotnie przekroczył linię mety, wygrał etap oraz został nowym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu Sazka Tour. Na drugim miejscu z siedmiosekundową stratą do Australijczyka zameldował się Włoch Filippo Zana (Bardiani-CSF-Faizanè). Natomiast trzecią lokatę na podium zajął Rein Taaramäe (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). Estończyk stracił do Nicka Schultza równe 10 sekund.

Wyniki drugiego etapu wyścigu Sazka Tour 2021 (Top 10):

1 Nick Schultz Team BikeExchange 3:03:45
2 Filippo Zana Bardiani-CSF-Faizanè 0:07
3 Rein Taaramäe Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:10
4 Jan Hirt Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:17
5 Riccardo Zoidl Team Felbermayr – Simplon Wels 0:19
6 Luca Covili Bardiani-CSF-Faizanè 0:22
7 Davide Gabburo Bardiani-CSF-Faizanè 0:23
8 Simone Velasco Gazprom – RusVelo 0:25
9 Simone Petilli Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 0:28
10 Fabio Van Den Bossche Sport Vlaanderen – Baloise 0:30
Poprzedni artykułArctic Race of Norway 2021: Laas o błysk szprychy przed Kristoffem
Następny artykułAubel-Thimister-Stavelot 2021: Gustav Wang wygrywa pierwszy etap, Polacy daleko
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments