Martin Laas (BORA – hansgrohe) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Arctic Race of Norway. Nowym liderem został drugi na mecie Alexander Kristoff (reprezentacja Norwegii).
W drugim dniu norweskiego wyścigu na kolarzy czekał etap o długości ponad 177 kilometrów. Rozpoczynał się w Nordkjosbotn, a kończył w…fińskim Kilpisjärvi. Po drodze zawodnicy musieli się zmierzyć z trzema górskimi premiami, a ponadto powalczyć na trzech lotnych premiach.
Dopiero po niespełna 30 kilometrach uformował się odjazd w składzie: Oliver Naesen (AG2R Citroën Team), Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix), Cédric Beullens (Sport Vlaanderen – Baloise), Ceriel Desal (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Fredrik Dversnes (Team Coop). Pierwszą górską premię wygrał Dversnes.
Peleton przez większą część dystansu prowadzili kolarze lidera wyścigu, czyli Uno-X Pro Cycling Team. 80 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła ponad trzy minuty.
🇳🇴 #ArcticRace
Hitting the 60km to go mark, and the leaders have 2:25. pic.twitter.com/WhIriwzOLj
— BORA – hansgrohe (@BORAhansgrohe) August 6, 2021
W ulewnym deszczu na górskich premiach brylował dziś Dversnes, który niedawno został stażystą Gazprom – Rusvelo. Norweg dzięki wygraniu trzech premii został nowym liderem tej klasyfikacji.
Właśnie Norweg oraz Janssens utrzymywali się najdłużej przed peletonem. 10 kilometrów przed metą mieli oni jeszcze 40 sekund przewagi, ale duża grupa nie zamierzała dawać za wygraną.
Mocno naciskała ekipa Uno-X Pro Cycling Team i dogoniła uciekinierów na 2000 metrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Jako pierwszy sprint rozpoczął Alexander Kristoff (reprezentacja Norwegii), ale na ostatnich metrach wyprzedził go Martin Laas (BORA – hansgrohe). Norweg „na pocieszenie” został nowym liderem wyścigu.
Trzeci na mecie zameldował się Danny van Poppel (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).
Wyniki drugiego etapu:
1 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 03:56:14 |
2 | Alexander Kristoff (Nor) Norwegian National Team | |
3 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
4 | Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation | |
5 | Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH | |
6 | Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
7 | Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
8 | Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic | |
9 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | |
10 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
11 | Tord Gudmestad (Nor) Team Coop | |
12 | Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
13 | Dries Van Gestel (Bel) TotalEnergies | |
14 | Luca Coati (Ita) Qhubeka NextHash | |
15 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | |
16 | Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko | |
17 | Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic | |
18 | Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix | |
19 | Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
20 | Axel Zingle (Fra) Cofidis | |
21 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis | |
22 | Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix | |
23 | Harry Tanfield (GBr) Qhubeka NextHash | |
24 | Eduard Prades Reverter (Spa) Delko | |
25 | Søren Wærenskjold (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
26 | Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
27 | Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH | |
28 | Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB | |
29 | Rodrigo Alvarez (Spa) Burgos-BH | |
30 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
31 | Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix | |
32 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
33 | Andreas Leknessund (Nor) Norwegian National Team | |
34 | Lubomir Petrus (Cze) Alpecin-Fenix | |
35 | Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
36 | Sven Erik Bystrøm (Nor) Norwegian National Team | |
37 | Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech | |
38 | Alessandro Fedeli (Ita) Delko | |
39 | Mathieu Burgaudeau (Fra) TotalEnergies | |
40 | Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team | |
41 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | |
42 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
43 | Tore Andre Aase Vabø (Nor) Team Coop | |
44 | Ward Vanhoof (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
45 | Kristian Aasvold (Nor) Team Coop | |
46 | Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team | |
47 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | |
48 | Jacob Eriksson (Swe) Team Coop | |
49 | Sean De Bie (Bel) Bingoal WB | |
50 | Luc Wirtgen (Lux) Bingoal WB | |
51 | Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH | |
52 | Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
53 | Julien Trarieux (Fra) Delko | |
54 | Victor Lafay (Fra) Cofidis | |
55 | Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech | |
56 | Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic | |
57 | Andre Drege (Nor) Norwegian National Team | |
58 | Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash | |
59 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | |
60 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | |
61 | Thomas Champion (Fra) Cofidis | |
62 | Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic | |
63 | Guy Sagiv (Isr) Israel Start-up Nation | |
64 | Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
65 | Remy Mertz (Bel) Bingoal WB | |
66 | Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
67 | Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB | |
68 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | |
69 | Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team | |
70 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | |
71 | Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
72 | Henok Mulueberhan (Eri) Qhubeka NextHash | |
73 | Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
74 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | |
75 | Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
76 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | |
77 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
78 | Ludvik Aspelund Holstad (Nor) Norwegian National Team | |
79 | Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
80 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
81 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team | |
82 | Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
83 | Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH | |
84 | Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
85 | Niki Terpstra (Ned) TotalEnergies | |
86 | Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix | |
87 | Eirik Lunder (Nor) Team Coop | |
88 | André Carvalho (Por) Cofidis | |
89 | Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-up Nation | |
90 | Dusan Rajovic (Srb) Delko | |
91 | Alexandre Delettre (Fra) Delko | |
92 | Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
93 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
94 | Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
95 | Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:00:16 |
96 | Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
97 | Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
98 | Fredrik Dversnes (Nor) Team Coop | |
99 | Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
100 | Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation | |
101 | Valentin Ferron (Fra) TotalEnergies | 00:00:28 |
102 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
103 | Ådne Holter (Nor) Norwegian National Team | |
104 | Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe | 00:00:53 |
105 | Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe | 00:01:08 |
106 | Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | 00:01:39 |
107 | Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | |
108 | Ceriel Desal (Bel) Bingoal WB | 00:14:31 |
DNS | Julien Morice (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
DNF | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | |
DNF | Karel Vacek (Cze) Qhubeka NextHash |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | Alexander Kristoff (Nor) Norwegian National Team | 07:07:33 |
2 | Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
3 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 00:00:08 |
4 | Kristian Aasvold (Nor) Team Coop | 00:00:09 |
5 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | 00:00:10 |
6 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:00:11 |
7 | Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic | |
8 | Dries Van Gestel (Bel) TotalEnergies | 00:00:12 |
9 | Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
10 | Axel Zingle (Fra) Cofidis | |
11 | Eduard Prades Reverter (Spa) Delko | |
12 | Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix | |
13 | Andreas Leknessund (Nor) Norwegian National Team | |
14 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | |
15 | Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team | |
16 | Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech | |
17 | Mathieu Burgaudeau (Fra) TotalEnergies | |
18 | Sven Erik Bystrøm (Nor) Norwegian National Team | |
19 | Alessandro Fedeli (Ita) Delko | |
20 | Victor Lafay (Fra) Cofidis | |
21 | Luc Wirtgen (Lux) Bingoal WB | |
22 | Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
23 | Jacob Eriksson (Swe) Team Coop | |
24 | Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash | |
25 | Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
26 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | |
27 | Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team | |
28 | Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB | |
29 | Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | 00:00:25 |
30 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 00:00:26 |
31 | Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00:30 |
32 | Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
33 | Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix | |
34 | Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB | |
35 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
36 | Ward Vanhoof (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
37 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | |
38 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | |
39 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | |
40 | Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
41 | Alexandre Delettre (Fra) Delko | |
42 | Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix | |
43 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | 00:00:38 |
44 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis | |
45 | Julien Trarieux (Fra) Delko | |
46 | Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech | |
47 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | |
48 | Remy Mertz (Bel) Bingoal WB | |
49 | Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
50 | Henok Mulueberhan (Eri) Qhubeka NextHash | |
51 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | |
52 | Fredrik Dversnes (Nor) Team Coop | 00:00:39 |
53 | Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00:44 |
54 | Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | 00:00:45 |
55 | Valentin Ferron (Fra) TotalEnergies | 00:00:58 |
56 | Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko | 00:01:19 |
57 | Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 00:01:23 |
58 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | 00:01:31 |
59 | Søren Wærenskjold (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | 00:01:33 |
60 | Luca Coati (Ita) Qhubeka NextHash | 00:01:37 |
61 | Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic | |
62 | Andre Drege (Nor) Norwegian National Team | |
63 | Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team | |
64 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
65 | Tord Gudmestad (Nor) Team Coop | 00:02:04 |
66 | Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 00:02:36 |
67 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:02:38 |
68 | Sean De Bie (Bel) Bingoal WB | |
69 | Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH | 00:02:39 |
70 | Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH | |
71 | Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
72 | Thomas Champion (Fra) Cofidis | |
73 | Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH | |
74 | Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-up Nation | |
75 | Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic | 00:02:42 |
76 | Lubomir Petrus (Cze) Alpecin-Fenix | |
77 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
78 | Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic | |
79 | Niki Terpstra (Ned) TotalEnergies | |
80 | André Carvalho (Por) Cofidis | |
81 | Eirik Lunder (Nor) Team Coop | |
82 | Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:02:58 |
83 | Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation | |
84 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:03:04 |
85 | Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH | 00:03:06 |
86 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team | |
87 | Dusan Rajovic (Srb) Delko | |
88 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 00:03:10 |
89 | Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 00:03:16 |
90 | Harry Tanfield (GBr) Qhubeka NextHash | 00:03:24 |
91 | Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix | |
92 | Tore Andre Aase Vabø (Nor) Team Coop | |
93 | Ludvik Aspelund Holstad (Nor) Norwegian National Team | |
94 | Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
95 | Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
96 | Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:03:40 |
97 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 00:04:07 |
98 | Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe | 00:04:17 |
99 | Ådne Holter (Nor) Norwegian National Team | 00:04:26 |
100 | Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | 00:05:00 |
101 | Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe | 00:05:25 |
102 | Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team | 00:06:46 |
103 | Rodrigo Alvarez (Spa) Burgos-BH | 00:08:31 |
104 | Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
105 | Guy Sagiv (Isr) Israel Start-up Nation | 00:08:38 |
106 | Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:09:37 |
107 | Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation | 00:14:09 |
108 | Ceriel Desal (Bel) Bingoal WB | 00:17:12 |