Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Vuelta a Burgos. Liderem pozostał Romain Bardet (Team DSM). 

Przedostatni etap hiszpańskiego wyścigu prowadził z Roa do Aranda de Duero i liczył 149 kilometrów. Trasa była lekko pagórkowata, ale sprzyjała zdecydowanie sprinterom.

Tuż po starcie na czele pojawiło się sześciu zawodników. W ucieczkę zabrali się: Hugh Carthy (EF Education – Nippo), Mario Aparicio i Diego Rubio (obaj Burgos-BH), Mikel Bizkarra (Euskaltel – Euskadi), Diego Pablo Sevilla i Márton Dina (obaj EOLO-Kometa).

Z kilometra na kilometr uciekinierzy tracili siły, a peleton coraz bardziej się zbliżał. 12 kilometrów przed metą na czele zostali już tylko Carthy, Rubio i Dina, ale ich przewaga wynosiła tylko pół minuty.

Najdłużej na czele utrzymał się Rubio, ale Hiszpan został doścignięty na sześć kilometrów przed metą. Zgodnie więc z oczekiwaniami dziś o zwycięstwo etapowe walczyli sprinterzy.

Na ulicach Aranda de Duero najszybszy okazał się Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates), choć na początku ciężko było określić, który z zawodników pierwszy przeciął linię mety.

Kolejne miejsca zajęli Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA) i Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa).

Wyniki czwartego etapu:

1º 94 MOLANO BENAVIDES, Juan Seba COL UAD 3:20:28
2º 171 ABERASTURI IZAGA, Jon ESP CJR m.t.
3º 203 ALBANESE, Vincenzo ITA EOK m.t.
4º 96 TRENTIN, Matteo ITA UAD m.t.
5º 45 MEEUS, Jordi BEL BOH m.t.
6º 116 SARREAU, Marc FRA ACT m.t.
7º 136 MODOLO, Sacha ITA AFC m.t.
8º 27 SERRANO RODRIGUEZ, Gonzalo ESP MOV m.t.
9º 72 EINHORN, Itamar ISR ISN m.t.
10º 25 ROJAS, José ESP MOV m.t.
11º 123 DAINESE, Alberto ITA DSM m.t.
12º 184 GALVAN FERNANDEZ, Francisco ESP EKP m.t.
13º 21 JACOBS, Johan SUI MOV m.t.
14º 157 PETIT, Adrien FRA TEN m.t.
15º 163 BOUDAT, Thomas FRA ARK m.t.
16º 56 KEUKELEIRE, Jens BEL EFN m.t.
17º 135 PLANCKAERT, Edward BEL AFC m.t.
18º 145 CANAL BLANCO, Carlos ESP BBH m.t.
19º 191 ALONSO FLORES, Mikel ESP EUS m.t.
20º 187 JAIME FERNANDEZ, Alex ESP EKP m.t.
21º 182 ADRIA OLIVERAS, Roger ESP EKP m.t.
22º 144 BOL, Jetse NED BBH m.t.
23º 165 LOUVEL, Matis FRA ARK m.t.
24º 86 STANNARD, Robert AUS BEX m.t.
25º 122 ARENSMAN, Thymen NED DSM m.t.
26º 91 DE LA CRUZ MELGAREJO, David ESP UAD m.t.
27º 3 CARUSO, Damiano ITA TBV m.t.
28º 156 MAITRE, Florian FRA TEN m.t.
29º 113 CALMEJANE, Lilian FRA ACT m.t.
30º 174 LASTRA MARTINEZ, Jonathan ESP CJR m.t.
31º 195 MARTIN SANZ, Gotzon ESP EUS m.t.
32º 101 ARU, Fabio ITA TQA m.t.
33º 16 SIVAKOV, Pavel RUS IGD m.t.
34º 1 LANDA MEANA, Mikel ESP TBV m.t.
35º 133 BAYER, Tobias AUT AFC m.t.
36º 121 BARDET, Romain FRA DSM m.t.
37º 152 DE LA PARTE, Victor ESP TEN m.t.
38º 124 DENZ, Nico GER DSM m.t.
39º 26 RUBIO REYES, Einer Augusto COL MOV m.t.
40º 166 OWSIAN, Lukasz POL ARK m.t.
41º 6 PADUN, Mark UKR TBV m.t.
42º 117 TOUZE, Damien FRA ACT m.t.
43º 52 BARTA, William USA EFN m.t.
44º 141 MADRAZO RUIZ, Angel ESP BBH m.t.
45º 2 ARASHIRO, Yukiya JPN TBV m.t.
46º 181 BERRADE FERNANDEZ, Urko ESP EKP m.t.
47º 76 SCHMIDT, Mads Würtz DEN ISN m.t.
48º 164 FLOREZ LOPEZ, Miguel Eduardo COL ARK m.t.
49º 5 MÄDER, Gino SUI TBV m.t.
50º 77 VANMARCKE, Sep BEL ISN m.t.
51º 64 REICHENBACH, Sébastien SUI GFC m.t.
52º 31 SANCHEZ, Luis Leon ESP APT m.t.
53º 32 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka ESP APT m.t.
54º 37 VLASOV, Aleksandr RUS APT m.t.
55º 4 BUITRAGO SANCHEZ, Santiago COL TBV a 8
56º 206 CHRISTIAN, Mark GBR EOK a 8
57º 115 HÄNNINEN, Jaakko FIN ACT a 8
58º 42 BURGHARDT, Marcus GER BOH a 8
59º 43 GAMPER, Patrick AUT BOH a 8
60º 193 ITURRIA SEGUROLA, Mikel ESP EUS a 8
61º 196 CUADRADO RUIZ DE GAUNA, Un ESP EUS a 8
62º 92 ARDILA ORDOÑEZ, Andres Camilo COL UAD a 8
63º 34 RODRIGUEZ GARAICOECHEA, O ESP APT a 8
64º 197 MATE MARDONES, Luis Angel ESP EUS a 8
65º 82 NIEVE ITURRALDE, Mikel ESP BEX a 8
66º 87 ZEITS, Andrey KAZ BEX a 8
67º 95 MUÑOZ LANCHEROS, Cristian Ca COL UAD a 8
68º 23 OLIVEIRA, Nelson POR MOV a 8
69º 161 ANACONA, Winner Andrew COL ARK a 8
70º 127 TUSVELD, Martijn NED DSM a 8
71º 114 CHEREL, Mikael FRA ACT a 8
72º 53 CAICEDO, Jonathan ECU EFN a 8
73º 61 BRUNEL, Alexys FRA GFC a 8
74º 75 PICCOLI, James CAN ISN a 8
75º 207 GARCIA GONZALEZ, Sergio ESP EOK a 8
76º 111 BIDARD, François FRA ACT a 8
77º 112 BOUCHARD, Geoffrey FRA ACT a 8
78º 67 THOMPSON, Reuben NZL GFC a 8
79º 33 CONTRERAS PINZON, Rodrigo COL APT a 8
80º 35 NATAROV, Yuriy KAZ APT a 8
81º 15 PUCCIO, Salvatore ITA IGD a 17
82º 11 BERNAL GOMEZ, Egan Arley COL IGD a 17
83º 36 TEJADA CANACUE, Harold Alfonso COL APT a 17
84º 65 ROUX, Anthony FRA GFC a 20
85º 63 LADAGNOUS, Matthieu FRA GFC a 20
86º 167 LEDANOIS, Kevin FRA ARK a 20
87º 194 BOU COMPANY, Joan ESP EUS a 20
88º 204 ROPERO MOLINA, Alejandro ESP EOK a 20
89º 66 VAN DEN BERG, Lars NED GFC a 20
90º 93 FISHER-BLACK, Finn NZL UAD a 20
91º 62 GENIETS, Kévin LUX GFC a 20
92º 104 POZZOVIVO, Domenico ITA TQA a 20
93º 54 CARR, Simon GBR EFN a 28
94º 57 NAKANE, Hideto JPN EFN a 28
95º 47 ZWIEHOFF, Ben GER BOH a 51
96º 147 CABEDO CARDA, Oscar ESP BBH a 51
97º 125 HAGA, Chad USA DSM a 51
98º 102 ARMEE, Sander BEL TQA a 58
99º 71 CATAFORD, Alexander CAN ISN a 1:05
100º 205 DINA, Márton HUN EOK a 1:05
101º 55 CRADDOCK, G Lawson USA EFN a 1:05
102º 175 LAZKANO LOPEZ, Oier ESP CJR a 1:05
103º 126 HAMILTON, Christopher AUS DSM a 1:05
104º 13 RODRIGUEZ CANO, Carlos ESP IGD a 1:05
105º 202 SEVILLA LOPEZ, Diego Pablo ESP EOK a 1:05
106º 177 MURGUIALDAY, Jokin ESP CJR a 1:05
107º 46 OSS, Daniel ITA BOH a 1:05
108º 172 AMEZQUETA MORENO, Julen ESP CJR a 1:05
109º 132 DE TIER, Floris BEL AFC a 1:36
110º 185 AGIRRE EGAÑA, Jon ESP EKP a 1:46
111º 131 VINE, Jay AUS AFC a 1:57
112º 74 NIV, Guy ISR ISN a 2:00
113º 7 WILLIAMS, Stephen GBR TBV a 2:10
114º 173 CUADROS MORATA, Alvaro ESP CJR a 2:18
115º 81 YATES, Simon Philip GBR BEX a 2:24
116º 97 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd USA UAD a 2:24
117º 146 RUBIO HERNANDEZ, Diego ESP BBH a 2:24
118º 103 LINDEMAN, Bert-Jan NED TQA a 2:24
119º 192 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel ESP EUS a 2:24
120º 85 HOWSON, Damien AUS BEX a 3:11
121º 12 YATES, Adam GBR IGD a 3:11
122º 51 CARTHY, Hugh John GBR EFN a 3:11
123º 22 MÜHLBERGER, Gregor AUT MOV a 3:11
124º 186 GARCIA PIERNA, Carlos ESP EKP a 3:11
125º 154 GAUDIN, Damien FRA TEN a 3:11
126º 41 BENEDETTI, Cesare ITA BOH a 3:11
127º 153 GAILLARD, Marlon FRA TEN a 3:11
128º 24 PEDRERO, Antonio ESP MOV a 3:11
129º 143 APARICIO MUÑOZ, Mario ESP BBH a 3:11
130º 183 GARCIA PIERNA, Raul ESP EKP a 3:11
131º 137 THWAITES, Scott GBR AFC a 5:32
132º 155 LAWLESS, Christopher GBR TEN a 5:32
133º 105 SUNDERLAND, Dylan AUS TQA a 5:43
134º 106 JANSE VAN RENSBURG, Reinardt RSA TQA a 5:43
135º 176 MARTIN GALAN, Sergio Roman ESP CJR a 6:03
136º 14 NARVAEZ PRADO, Jhonatan Manu ECU IGD a 7:16

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1º 121 BARDET, Romain FRA DSM 15:05:06 85
2º 1 LANDA MEANA, Mikel ESP TBV a 45 99
3º 91 DE LA CRUZ MELGAREJO, Davi ESP UAD a 1:00 87
4º 101 ARU, Fabio ITA TQA a 1:00 90
5º 6 PADUN, Mark UKR TBV a 1:05 93
6º 16 SIVAKOV, Pavel RUS IGD a 1:07 123
7º 112 BOUCHARD, Geoffrey FRA ACT a 1:08 164
8º 104 POZZOVIVO, Domenico ITA TQA a 1:18 192
9º 4 BUITRAGO SANCHEZ, Santiago COL TBV a 1:41 197
10º 115 HÄNNINEN, Jaakko FIN ACT a 1:53 159
11º 26 RUBIO REYES, Einer Augusto COL MOV a 1:54 111
12º 64 REICHENBACH, Sébastien SUI GFC a 1:54 201
13º 92 ARDILA ORDOÑEZ, Andres Cam COL UAD a 2:08 204
14º 133 BAYER, Tobias AUT AFC a 2:11 107
15º 47 ZWIEHOFF, Ben GER BOH a 2:36 199
16º 174 LASTRA MARTINEZ, Jonathan ESP CJR a 2:39 137
17º 164 FLOREZ LOPEZ, Miguel Eduardo COL ARK a 2:39 138
18º 122 ARENSMAN, Thymen NED DSM a 2:45 128
19º 127 TUSVELD, Martijn NED DSM a 2:53 218
20º 144 BOL, Jetse NED BBH a 2:55 88
21º 181 BERRADE FERNANDEZ, Urko ESP EKP a 3:00 145
22º 206 CHRISTIAN, Mark GBR EOK a 3:26 216
23º 182 ADRIA OLIVERAS, Roger ESP EKP a 3:31 186
24º 3 CARUSO, Damiano ITA TBV a 3:43 178
25º 34 RODRIGUEZ GARAICOECHEA, ESP APT a 3:43 259
26º 75 PICCOLI, James CAN ISN a 4:14 248
27º 141 MADRAZO RUIZ, Angel ESP BBH a 4:29 201
28º 193 ITURRIA SEGUROLA, Mikel ESP EUS a 4:37 207
29º 31 SANCHEZ, Luis Leon ESP APT a 4:51 175
30º 86 STANNARD, Robert AUS BEX a 4:57 94
31º 113 CALMEJANE, Lilian FRA ACT a 5:01 142
32º 161 ANACONA, Winner Andrew COL ARK a 5:16 234
33º 62 GENIETS, Kévin LUX GFC a 5:28 243
34º 32 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka ESP APT a 5:31 226
35º 114 CHEREL, Mikael FRA ACT a 5:55 266
36º 22 MÜHLBERGER, Gregor AUT MOV a 6:03 249
37º 152 DE LA PARTE, Victor ESP TEN a 6:05 191
38º 177 MURGUIALDAY, Jokin ESP CJR a 6:29 335
39º 23 OLIVEIRA, Nelson POR MOV a 6:30 279
40º 132 DE TIER, Floris BEL AFC a 6:49 243
41º 35 NATAROV, Yuriy KAZ APT a 7:03 286
42º 27 SERRANO RODRIGUEZ, Gonzal ESP MOV a 7:08 84
43º 196 CUADRADO RUIZ DE GAUNA, U ESP EUS a 7:25 275
44º 117 TOUZE, Damien FRA ACT a 7:56 233
45º 76 SCHMIDT, Mads Würtz DEN ISN a 8:02 205
46º 167 LEDANOIS, Kevin FRA ARK a 8:20 278
47º 43 GAMPER, Patrick AUT BOH a 8:38 201
48º 194 BOU COMPANY, Joan ESP EUS a 8:38 325
49º 111 BIDARD, François FRA ACT a 8:40 273
50º 25 ROJAS, José ESP MOV a 8:46 141
51º 66 VAN DEN BERG, Lars NED GFC a 8:52 230
52º 186 GARCIA PIERNA, Carlos ESP EKP a 9:24 284
53º 207 GARCIA GONZALEZ, Sergio ESP EOK a 9:29 327
54º 37 VLASOV, Aleksandr RUS APT a 9:52 265
55º 87 ZEITS, Andrey KAZ BEX a 10:01 239
56º 33 CONTRERAS PINZON, Rodrigo COL APT a 10:15 306
57º 56 KEUKELEIRE, Jens BEL EFN a 10:19 190
58º 195 MARTIN SANZ, Gotzon ESP EUS a 10:21 184
59º 81 YATES, Simon Philip GBR BEX a 10:28 314
60º 125 HAGA, Chad USA DSM a 10:47 362
61º 11 BERNAL GOMEZ, Egan Arley COL IGD a 10:58 337
62º 51 CARTHY, Hugh John GBR EFN a 11:48 344
63º 165 LOUVEL, Matis FRA ARK a 12:40 294
64º 82 NIEVE ITURRALDE, Mikel ESP BEX a 12:52 299
65º 184 GALVAN FERNANDEZ, Francisco ESP EKP a 12:54 151
66º 175 LAZKANO LOPEZ, Oier ESP CJR a 13:15 361
67º 41 BENEDETTI, Cesare ITA BOH a 13:18 395
68º 135 PLANCKAERT, Edward BEL AFC a 13:23 143
69º 166 OWSIAN, Lukasz POL ARK a 13:29 253
70º 204 ROPERO MOLINA, Alejandro ESP EOK a 14:04 378
71º 21 JACOBS, Johan SUI MOV a 14:05 188
72º 24 PEDRERO, Antonio ESP MOV a 14:20 382
73º 153 GAILLARD, Marlon FRA TEN a 15:03 395
74º 61 BRUNEL, Alexys FRA GFC a 15:17 296
75º 203 ALBANESE, Vincenzo ITA EOK a 15:20 163
76º 5 MÄDER, Gino SUI TBV a 15:51 277
77º 96 TRENTIN, Matteo ITA UAD a 16:22 201
78º 185 AGIRRE EGAÑA, Jon ESP EKP a 16:24 347
79º 176 MARTIN GALAN, Sergio Roman ESP CJR a 16:31 391
80º 197 MATE MARDONES, Luis Angel ESP EUS a 16:41 289
81º 192 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel ESP EUS a 16:41 386
82º 52 BARTA, William USA EFN a 16:56 307
83º 77 VANMARCKE, Sep BEL ISN a 16:56 313
84º 36 TEJADA CANACUE, Harold Alfon COL APT a 17:01 293
85º 116 SARREAU, Marc FRA ACT a 17:02 193
86º 95 MUÑOZ LANCHEROS, Cristian C COL UAD a 17:06 344
87º 2 ARASHIRO, Yukiya JPN TBV a 17:24 283
88º 65 ROUX, Anthony FRA GFC a 17:47 300
89º 55 CRADDOCK, G Lawson USA EFN a 17:56 357
90º 71 CATAFORD, Alexander CAN ISN a 18:01 406
91º 123 DAINESE, Alberto ITA DSM a 18:05 189
92º 106 JANSE VAN RENSBURG, Reinar RSA TQA a 18:12 280
93º 172 AMEZQUETA MORENO, Julen ESP CJR a 18:54 365
94º 173 CUADROS MORATA, Alvaro ESP CJR a 20:00 336
95º 124 DENZ, Nico GER DSM a 20:02 264
96º 93 FISHER-BLACK, Finn NZL UAD a 20:02 411
97º 53 CAICEDO, Jonathan ECU EFN a 20:12 356
98º 147 CABEDO CARDA, Oscar ESP BBH a 20:19 415
99º 126 HAMILTON, Christopher AUS DSM a 20:29 418
100º 137 THWAITES, Scott GBR AFC a 20:34 336
101º 15 PUCCIO, Salvatore ITA IGD a 20:41 331
102º 54 CARR, Simon GBR EFN a 20:41 389
103º 102 ARMEE, Sander BEL TQA a 20:57 349
104º 45 MEEUS, Jordi BEL BOH a 21:05 229
105º 67 THOMPSON, Reuben NZL GFC a 21:10 376
106º 94 MOLANO BENAVIDES, Juan Seb COL UAD a 21:15 217
107º 14 NARVAEZ PRADO, Jhonatan Ma ECU IGD a 21:41 340
108º 187 JAIME FERNANDEZ, Alex ESP EKP a 21:46 272
109º 205 DINA, Márton HUN EOK a 21:49 425
110º 146 RUBIO HERNANDEZ, Diego ESP BBH a 22:03 369
111º 143 APARICIO MUÑOZ, Mario ESP BBH a 23:04 432
112º 156 MAITRE, Florian FRA TEN a 23:09 343
113º 155 LAWLESS, Christopher GBR TEN a 23:11 302
114º 85 HOWSON, Damien AUS BEX a 23:13 446
115º 46 OSS, Daniel ITA BOH a 23:15 374
116º 171 ABERASTURI IZAGA, Jon ESP CJR a 23:24 231
117º 145 CANAL BLANCO, Carlos ESP BBH a 23:24 327
118º 72 EINHORN, Itamar ISR ISN a 23:38 245
119º 103 LINDEMAN, Bert-Jan NED TQA a 23:57 450
120º 57 NAKANE, Hideto JPN EFN a 24:28 422
121º 163 BOUDAT, Thomas FRA ARK a 24:37 258
122º 157 PETIT, Adrien FRA TEN a 25:00 281
123º 42 BURGHARDT, Marcus GER BOH a 26:34 314
124º 63 LADAGNOUS, Matthieu FRA GFC a 26:50 462
125º 136 MODOLO, Sacha ITA AFC a 27:04 316
126º 105 SUNDERLAND, Dylan AUS TQA a 27:29 413
127º 13 RODRIGUEZ CANO, Carlos ESP IGD a 27:31 375
128º 7 WILLIAMS, Stephen GBR TBV a 27:56 481
129º 12 YATES, Adam GBR IGD a 28:00 471
130º 97 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd USA UAD a 28:20 471
131º 191 ALONSO FLORES, Mikel ESP EUS a 30:37 312
132º 183 GARCIA PIERNA, Raul ESP EKP a 31:04 480
133º 131 VINE, Jay AUS AFC a 31:39 459
134º 202 SEVILLA LOPEZ, Diego Pablo ESP EOK a 32:04 492
135º 74 NIV, Guy ISR ISN a 32:50 465
136º 154 GAUDIN, Damien FRA TEN a 41:46 542

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments