fot. Getty Images Sport/Astana - Premier Tech

Włoch Matteo Sobrero specjalizujący się w jeździe indywidualnej na czas podpisał dwuletnią umowę z australijską formacją Team BikeExchange. Matteo opuszcza, stawiającą na znaczną przebudowę, drużynę Astana – Premier Tech.

24-letni Włoch to bardzo duże wzmocnienie szczególnie w sferze jazdy indywidualnej na czas, a także bardzo przydatny element dla składu zbudowanego na Wielki Tour. Pomimo młodego wieku Sobrero udowodnił już swoją wartość, chociażby triumfując w mistrzostwach Włoch na czas czy zajmując dobre 4. miejsce na „czasówce” zamykającej tegoroczne Giro d’Italia. Oto co były kolarz Astany mówił o swoim ruchu:

Od zawsze widziałem ekipę BikeExchange jako bardzo profesjonalną. Cieszę się, że znajdę się tu w takim momencie mojej kariery, widzę jaką wiarę pokrywa we mnie sztab i mam nadzieję, iż odpłacę im się za udzielone mi zaufanie. Jeździ, czy jeździło tu kilku moich przyjaciół, chociażby Alex Konychev i Edoardo Affini. Konsultowałem z nimi tą decyzję i wszyscy wypowiadali się w pozytywnych słowach o tutejszym środowisku pracy. Nie mogę się doczekać by rozpocząć nowy rozdział!

Pozyskanie Włocha to dopiero pierwszy ruch na rynku transferowym ekipy z Australii. Obecnie ta formacja ma podpisanych siedemnastu kolarzy na sezon 2022, więc z pewnością możemy oczekiwać kolejnych wzmocnień z ich strony.

Poprzedni artykułTour de Pologne ze statuetką DEMES
Następny artykułRiabushenko, Velasco i Gazzoli dołączą do Astana Qazaqstan Team
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments