fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

Formacja zarządzana przez Aleksandra Winokurowa nie zatrzymuje się na rynku transferowym. Przebudowa ekipy trwa w najlepsze, a dziś podano kolejne trzy wzmocnienia, czyli pozyskanie Białorusina Alaksandra Riabuszenki oraz dwóch Włochów Simone Velasco i Michele Gazzoli. 

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy podpisali dwuletnie umowy – do zakończenia sezonu 2023. Przybliżmy pokrótce sylwetki nowych kolarzy:

Aleksandr Riabuszenko to 26-letni Białorusin, który ostatnie sezony spędził w UAE-Team Emirates. Największymi triumfami w jego karierze są: mistrzostwo Europy do lat 23 w 2016 czy Coppa Agostoni w 2019. Oto co mówi o swoim ruchu:

Po czterech latach w jednej drużynie czułem, że to moment na zmianę. Kibicowałem Astanie od dziecka i jestem przekonany, iż zapewnione będę miał tu idealne środowisko do dalszego rozwoju. Mam nadzieję na kilka szans jazdy na własne konto i na debiut w Giro lub w Tourze, do tej pory jechałem tylko Vueltę, a to z pewnością są moje kolarskie marzenia. Czekam z niecierpliwością na najbliższy sezon!

 

Simone Velasco – 25-letni Włoch, zawodnik specjalizujący się w wyścigach jednodniowych z takimi osiągnięciami na swoim koncie jak: wygrana w Trofeo Laigueglia w 2019 roku, etapy Settimana Internazionale Coppi e Bartali czy Tour du Limousin, a także aktywna jazda w takich imprezach jak Tirreno-Adriatico. Velasco ostatnie dwa lata spędził w rosyjskiej formacji Gazprom – RusVelo. Włoch o własnym transferze opowiada tak:

Dla każdego kolarza przejście do World Touru to wielka chwila, osiągam najwyższy możliwy poziom, to spełnienie marzeń! To będzie dla mnie wielki honor startować w tych samych barwach z takimi legendami jak Vincenzo Nibali. Zostawię dla tej ekipy serce na szosie, by spełnić swoje zadania. Wierzę, że dostanę też swoje szanse. Dziękuję całemu sztabowi za udzielone zaufanie.

Michele Gazzoli – najmłodszy z pozyskanych – 22-letni Włoch poprzednie sezony spędził w drużynie Colpack Ballan. Jest to z pewnością bardzo duży talent i ruch z myślą o przyszłości dla całej ekipy. Gazzoli zajął między innymi 4. lokatę na mistrzostwach świata do lat 23. w 2021 roku.

Cieszę się z tego transferu. Astana to jedna z najlepszych drużyn na świecie już od wielu lat. Wiem, że pierwszy rok na takim poziomie będzie trudny. Muszę się nauczyć jeszcze wielu rzeczy, ale jestem tego świadomy, czekam w gotowości na to wyzwanie.

Łącznie Astana ogłosiła już siedmiu nowych kolarzy na 2022 rok. Aktualnie ich kadra na nadchodzący sezon liczy 22 zawodników, więc nadal muszą pozostać aktywni na rynku, bądź przedłużyć parę umów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments