fot. Photo News

Caleb Ewan ma za sobą solidny, ale na pewno nie wybitny, sezon 2021, podczas którego odniósł sześć zawodowych zwycięstw. Australijczyk z pewnością liczył na więcej, szczególnie, że na początku roku za cel postawił sobie etapowy triumf w każdym z Wielkich Tourów, niestety kraksa na Tour de France uniemożliwiła mu spełnienie tych założeń. 27-latek w rozmowie z holenderskim Wielerfielts opowiada o planach na nadchodzący rok. 

Ewan od lat uznawany jest, co słuszne, za czołowego sprintera świata. Regularnie wygrywa w najważniejszych imprezach i jego klasa jest niepodważalna. Podczas konferencji prasowej związanej z premierą roweru Ridley, którego dosiądzie cała formacja Lotto Soudal w kolejnym sezonie, Australijczyk odpowiedział na kilka pytań. Wyraził opinię na temat wzmocnień poczynionych przez ekipę, o których mówił tak:

Selig, Schwarzmann czy Drizners to mocni kolarze. Szczególnie cieszę się z pozyskania Rudigera i Michaela, na pewno wzmocnią nasz sprinterski pociąg. Czekam, aż poznamy się na obozach. Co do Jarrada, nie znam go tak mocno, jest moim rodakiem, ale też jest sporo młodszy. Mam nadzieję, że już niedługo nawiążemy relację a on będzie miał dobry,  debiutancki sezon.

Następne pytania dotyczyły planów Caleba na 2022 rok.

Ponownie wielkim celem wiosny pozostaje Mediolan-San Remo, byłem już w tej imprezie dwa razy drugi (2018 i 2021 rok). To jedyny monument jaki jestem w stanie wygrać, co już w przeszłości udowodniłem. W przyszłym roku na pewno nie wystartuje we wszystkich Wielkich Tourach. Mistrzostwa świata odbywają się w moim domu – w Australii. Mogę tam wygrać, więc cały program startowy będzie ułożony pod ten dzień. Nie mam jeszcze dokładnie zaplanowanego kalendarza, ale jestem niemal pewny, że nie znajdzie się w nim Vuelta.

-odpowiadał Ewan

Oby w nadchodzącym roku pech oraz kraksy omijały kolarza Lotto Soudal i umożliwiły mu pokazanie kibicom pełni swoich możliwości, które z pewnością są bardzo duże.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments