Fot. Team Ineos

Wszechstronny Włoch po sześciu latach w brytyjskiej ekipie INEOS Grenadiers (wcześniej Team Sky) przechodzi do drużyny Astana Pro Team. 27-latek podpisał dwuletnią umowę wiążącą go z kazachską formacją. To drugie wzmocnienie poczynione przez Astane w tym oknie transferowym, kilka tygodni temu ogłoszono powrót Vincenzo Nibalego. 

Moscon to bardzo ceniony pomocnik, który w przeszłości osiągał także świetne rezultaty indywidualne. Między innymi meldował się w czołowej piątce takich wyścigów jak: Il Lombardia, Paryż – Roubaix czy mistrzostwa świata. W tym sezonie między innymi dwukrotnie triumfował podczas Tour of the Alps. Oto co o swoim ruchu miał do powiedzenia sam zainteresowany:

Po sześciu latach w jednej ekipie to dla mnie spora zmiana. To nowe wyzwanie, coś co daje mi dodatkową motywacje. Jestem przekonany, że odniosę razem z nową ekipą sukcesy. Zebrałem już w swojej karierze wiele doświadczenia. Podczas pierwszego roku w Astanie będę zarówno wspierał innych liderów, jak i poszukam szans dla samego siebie. Niedługo usiądziemy razem z kierownictwem ekipy i ustalimy kalendarz na nowy sezon. Nie mogę się doczekać aż udowodnię swoją wartość i odwdzięczę się za udzielone mi zaufanie.

Generalny menadżer – Alexandr Vinokurov jest bardzo szczęśliwy z nowego zawodnika:

Z przyjemnością witam Gianniego w naszej ekipie. To silny i wszechstronny kolarz, będzie dla nas wzmocnieniem. Radzi sobie dobrze podczas klasyków, umie jeździć na czas, a także w niewysokich górach, z pewnością będziemy mogli na nim polegać podczas Wielkich Tourów, jak i kampanii wiosennych wyścigów. Oby zmiana środowiska umożliwiła mu dalszy rozwój. Wciąż jest młody i mam nadzieję, że odkryjemy w nim jeszcze głębsze pokłady potencjału.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments