fot. Astana / Getty Images

Jak donosi dziennik „L’Equipe”, Alexander Vinokurov został zwolniony z funkcji głównego menadżera drużyny Astana-Premier Tech w trybie natychmiastowym. Decyzję podjął nowy zarząd, który powstał po tym, jak do drużyny dołączył kanadyjski sponsor Premier Tech. 

Jak donosi francuski dziennik, kolarze otrzymali e-mail z informacją o tym, że Vinokurov nie jest już głównym menadżerem drużyny Astana-Premier Tech w nocy ze środy na czwartek, a zatem zaledwie kilka godzin po zakwaterowaniu w hotelu w Breście, skąd w sobotę wystartuje tegoroczna Wielka Pętla.

Vinokurov miał być w ostatnich miesiącach odsunięty od niektórych swoich obowiązków, które przejęli ludzie związani z firmą Premier Tech. Ponadto miało miejsce wiele wewnętrznych konfliktów, w wyniku których do drużyny Gazprom odeszli dwaj dyrektorzy sportowi zatrudnieni przez Kazacha. – Alexandre Schefer oraz Dimitri Sedun. 

Oficjalnym powodem odejścia Vinokurova są kwestie osobiste, ale sam zainteresowany temu zaprzecza. Jego prawnicy mają podjąć odpowiednie kroki, by przywrócić swojego klienta na stanowisko. W związku ze zwolnieniem mistrza olimpijskiego z 2012 roku z Londynu głównym dyrektorem sportowym został Włoch Giuseppe Martinelli. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments