fot. Team DSM

Poznaliśmy pierwszy skład zespołu, który pojawi się na trasie tegorocznego wyścigu Vuelta a España (14 sierpnia – 5 września). Drużynę Team DSM podczas trzytygodniowej rywalizacji na Półwyspie Iberyjskiej najprawdopodobniej poprowadzi Romain Bardet.

Francuz w swoim pierwszym sezonie w barwach nowego zespołu zakończył tegoroczny wyścig Giro d’Italia na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Od tamtej pory Bardet nie ścigał się, a odpoczywał i przygotowywał się do kolejnych startów. Z pewnością 31-letniego zawodnika stać na walkę o lokatę w czołowej dziesiątce „generalki” w wyścigu Vuelta a España.

W razie niedyspozycji Francuza funkcję lidera powinien przejąć Jai Hindley. Niestety, jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego ekipy Team DSM – Australijczyk nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi, ciągnącymi się od jego startu w tegorocznym Giro d’Italia. Dlatego też dyspozycja kolarza pochodzącego z Perth pozostaje jedną, wielką niewiadomą.

Dwóch nominalnych liderów, którzy w teorii będą walczyć o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej wesprą solidni pomocnicy. Na stromych, górskich podjazdach powinni być widoczni: Michael Storer i Martijn Tusveld. Być może na etapach jazdy na czas z dobrej strony zaprezentuje się Chad Haga. Warto zwrócić uwagę, także na 21-letniego Thymena Arensmana, który w tegorocznym wyścigu Tour de Romandie zajął 11. miejsce i pokazał nieprzeciętny talent. Na płaskich finiszach o dobry wynik postara się Alberto Dainese. Skład drużyny Team DSM uzupełni Nico Denz.

Skład zespołu Team DSM w wyścigu Vuelta a España 2021:

Thymen Arensman, Martijn Tusveld (obaj Holandia), Romain Bardet (Francja), Alberto Dainese (Włochy), Nico Denz (Niemcy), Chad Haga (Stany Zjednoczone), Jai Hindley oraz Michael Storer (obaj Australia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments