fot. Alejandro Valverde / Twitter

Wirus COVID-19 nie daje spokoju sportowcom i obsłudze mieszkającym w wiosce olimpijskiej. Chorobę wykryto o masażysty hiszpańskiej reprezentacji, ale na szczęście Valverde i spółka mogą wystartować. Tymczasem z powodu koronawirusa w wyścigu nie będzie mógł startować Simon Geschke. 

Koronawirusa wykryto u masażysty hiszpańskiej reprezentacji Joseby Eguezabala. Na szczęście wszyscy kolarze mają negatywne wyniki testów PCR, co oznacza, że mogą wystartować w sobotę w olimpijskim wyścigu ze startu wspólnego.

Dziennik „Marca” zacytował prezydenta RFEC José Luis López Cerró, czyli Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej, który wyraził radość, że Alejandro Valverde i spółka mogą stanąć na starcie.

– Otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasi kolarze mogą wystartować. Na początku się przestraszyliśmy, ale później otrzymaliśmy świetną wiadomość. Miejmy nadzieję, że nasz masażysta ma się dobrze

– powiedział López Cerró.

Przypomnijmy, że „La Roja” wystartuje w Japonii w następującym składzie: Alejandro Valverde, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Omar Fraile oraz Jesús Herrada.

Tymczasem o olimpijski medal nie będzie mógł walczyć reprezentant Niemiec Simon Geschke, który mniej niż dobę otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Podobnie jak w przypadku Hiszpanów, jego koledzy są zdrowi i będą mogli wystartować.

– Jestem bardziej niż zawiedziony, że nie wystartuję w wyścigu olimpijskim, ale cieszę się, że reszta moich kolegów ma wyniki negatywne. To jest czarny dzień w mojej karierze, ale miejmy nadzieję, że szybko wrócę

– napisał były kolarz CCC Team w mediach społecznościowych.

Poprzedni artykułTour de Wallonie 2021: Dylan Groenewegen z drugą wygraną
Następny artykułŁukasz Owsian, Nacer Bouhanni i 4 innych kolarzy na dłużej w Team Arkéa Samsic
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments