fot. UAE-Team Emirates

Niedawno jak grom z jasnego nieba huknęła informacja, że 19-letni Nowozelandczyk Finn Fisher-Black opuszcza przedwcześnie Jumbo-Visma Development Team. Dziś jest już kolarzem UAE-Team Emirates.

Finn to jeden z większych talentów młodego pokolenia i nie może dziwić, że po jego usługi sięgnęła ekipa łowiąca ostatnio właśnie tego pokroju kolarzy. Nowozelandczyk związał się z drużyną z Emiratów Arabskich kontraktem ważnym do końca 2024 roku i zadebiutuje już podczas hiszpańskiego wyścigu jednodniowego Ordizia Klasika, który będzie miał miejsce 25 lipca.

– Finn jest bardzo młodym kolarzem z ogromnym talentem. Nie jest tajemnicą, że naszym celem jest pielęgnowanie młodych talentów, tak jak robimy to z Pogačarem, Bjergiem, McNulty, Hirschi, Ayuso i wieloma innymi. Budujemy zespół na teraźniejszość, ale także na przyszłość

– powiedział po podpisaniu umowy Mauro Gianetti, dyrektor ekipy UAE-Team Emirates.

Finn Fisher-Black to obecny mistrz Nowej Zelandii do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas. W tym roku wygrał klasyfikację generalną Istarsko Proljeće – Istrian Spring Trophy, był 2. w 5-etapowym New Zealand Cycle Classic czy 4. w zakończonym miesiąc temu Baloise Belgium Tour (2.Pro).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments