fot.Szymon Gruchalski

PZU został Sponsorem Oficjalnym 78. Tour de Pologne. Największy polski ubezpieczyciel jest także sponsorem klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne. Najważniejsza impreza kolarska w Polsce ruszy 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

– Tour de Pologne to jeden z najsłynniejszych wieloetapowych wyścigów świata. To kolarska „Liga Mistrzów”. Wyścig ma długą i wspaniałą historię, znakomicie promuje na świecie piękno naszego kraju i budzi wielkie zainteresowanie, nie tylko wśród wiernych kibiców kolarstwa. Cieszę się, że jesteśmy częścią tej historii już kolejny rok z rzędu

– mówi prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na mocy umowy podpisanej z Lang Team, organizatorem Tour de Pologne, największy polski ubezpieczyciel został Sponsorem Oficjalnym wyścigu oraz klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne. Klasyfikacja górska to jedna z najważniejszych rywalizacji podczas każdego wyścigu kolarskiego. W ubiegłym roku tytuł Najlepszego Górala PZU 77. Tour de Pologne wywalczył Patryk Stosz. Polak założył koszulkę lidera po 4. etapie i nie oddał jej aż do mety w Krakowie.

Jestem dumny, że taka marka, jak PZU jest w rodzinie partnerów Tour de Pologne. Od lat staramy się przygotowywać imprezę na najwyższym światowym poziomie, a jest to możliwe dzięki wsparciu właśnie tak wyjątkowych sponsorów. Klasyfikacja górska, której kolejny raz patronem zostało PZU, jest bardzo ważna dla wszystkich ekip i jestem przekonany, że wielu będzie walczyło o nią do samego końca

– mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Tegoroczna trasa wyścigu liczy 1140 km. Na najlepszych zawodników z całego świata czeka 16 premii górskich, w tym Przełęcz Krowiarki, Przegibek i Przełęcz Kocierz o najwyższej kategorii.  Kto w tym roku okaże się królem polskich gór? Okaże się 15 sierpnia na mecie na krakowskich Błoniach.

Pierwszy Tour de Pologne, a tak naprawdę I Bieg Kolarski Dookoła Polski, bo tak brzmiała jego pierwotna nazwa, wystartował w 1928 roku. Przez lata ranga imprezy rosła, a Tour de Pologne dołączył do kalendarza World Touru, czyli najważniejszych imprez kolarskich jak Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Na trasie tegorocznego wyścigu pojawią się zawodnicy najlepszych zespół kolarskich świata oraz reprezentacji Polski.

Grupa PZU od lat angażuje się we wspieranie sportu, zarówno wyczynowego jak i amatorskiego. Jako Główny Sponsor pomagamy w karierze najlepszej obecnie polskiej tenisistce Idze Świątek – zwyciężczyni Roland Garrosa z 2020 roku. PZU wspiera również Amp Futbol Polska, czyli Reprezentację Polski w Amp Futbol, Amp Futbol Ekstraklasę oraz najmłodszych zawodników z Junior Amp Futbol i z Futbolowej Bandy.  Na początku czerwca ruszył także program Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wsparcie finansowe otrzymają szkolne i inne amatorskie kluby oraz drużyny sportowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments