fot. UAE Team Emirates

UAE Team Emirates zaklepało sobie usługi Felixa Großa. Niemiec dołączy do ekipy z Pogacarem i Majką po Igrzyskach Olimpijskich.

Groß znany jest głównie z występów na torze, gdzie w zeszłym roku sięgnął po brązowy medal mistrzostw U-23 w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Natomiast na szosie pokazuje się znacznie rzadziej – w tym roku jeszcze nie startował w ani jednym wyścigu z kalendarza UCI, natomiast w 2020 w tego typu imprezach oglądać go można było wyłącznie w… Polsce.

Dwudziestodwulatek wystąpił w Dookoła Mazowsza, Pucharze MON oraz w Albertina Bałtyk-Karkonosze Tour i był widoczny na trasie każdego z tych wyścigów. W Dookoła Mazowsza wygrał dwa etapy i zajął 4. miejsce w “generalce”, Puchar MON wygrał, natomiast podczas ostatniego z wymienionych wyścigów dwa razy finiszował na wysokich pozycjach.

W tym roku startuje rzadziej, nie tylko dlatego, że polski sezon nie zdążył się jeszcze rozkręcić, ale też z powodu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w których powinien wystąpić wraz z torową reprezentacją Niemiec. UAE Team Emirates nie zamierza utrudniać mu przygotowań do tej imprezy, dlatego obie strony rozpoczną współpracę (na początku w formie stażu) dopiero po zakończeniu imprezy czterolecia.

Felix to młody, utalentowany zawodnik, który już teraz jest świetnym torowcem, a my liczymy na to, że uda nam się skutecznie przeprowadzić jego transformację w kolarza jeżdżącego na szosie. Felix był już z nami na obozie treningowym w Abu Zabi, gdzie bardzo nam zaimponował swoim nastawieniem do pracy

– zapewnia Joxean Matxin Fernandez.

Wydaje się, że młody Niemiec trafił w dobre miejsce do rozwoju – w końcu ekipa z ZEA nie boi się stawiać na niedoświadconych zawodników, o czym dobitnie świadczą przykłady Brandona McNulty’ego, Mikkela Bjerga czy przede wszystkim Tadeja Pogacara.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments