fot. Israel Start-Up Nation

André Greipel, który obecnie reprezentuje barwy drużyny Israel Start-Up Nation, planuje zawiesić rower na hak, zanim skończy czterdzieści lat. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to wraz z zakończeniem sezonu 2022.

38-letni niemiecki sprinter realizuje obecnie trzyletni kontrakt z drużyną z Izraela, który kończy się w 2022 roku. W związku z tym to właśnie wtedy można spodziewać się zakończenia jego kariery.

– Moim celem jest to, aby nie siedzieć już na rowerze, gdy w liczbie oznaczającej mój wiek będzie czwórka z przodu. To jest założenie, którego zamierzam się trzymać. Nie wiem, co wydarzy się, jeśli otrzymam jakąś ofertę kontraktu, ale wydaje mi się, że jestem całkiem dobry w komunikowaniu swoich zamiarów i każdy wie, że nie powinienem już żadnej otrzymywać. Jeśli tak się stanie, to z pewnością żadnej oferty nie przyjmę

– powiedział André Greipel w filmie dokumentalnym opowiadającym o jego karierze, który ukazał się w Niemczech.

Greipel ma na koncie jedenaście etapowych zwycięstw w Tour de France, a w sumie zawodowej karierze ręce w geście triumfu unosił aż 156 razy. Obecnie ściga się w wyścigu Tour of Turkey, gdzie jest pierwszym sprinterem drużyny z Izraela. Ostatnie zwycięstwo odniósł w 2019 roku w wyścigu Tropicale Amissa Bongo.

Mówiąc o swoich planach na kolarską emeryturę przyznał, że chciałby pozostać w kolarstwie, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodym zawodnikom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments