Lazer to najstarszy producent kasków rowerowych na świecie. Ta belgijska firma może poszczycić się tym, że produkują je nieprzerwanie od 1919 roku. Do naszej redakcji trafiło najnowsze dziecko Lazer’a – model Sphere. To bardzo uniwersalny, szosowy kask dostępny w bardzo dużej kolorystyce oraz wersji z systemem MIPS lub bez.

Sphere ma wszystko, co niezbędne” – to hasło, które znajdziemy na stronie producenta. Trudno się z nim nie zgodzić. Mnogość opcji i dodatków do tego modelu robi wrażenie. Zanim zagłębię się w szczegóły spójrzmy na kilka danych technicznych :

  • Dostępny jest 4 rozmiarach
  • Najmniejszy ma rozmiar 52-56 cm, a największy 61-64 cm
  • Waga : 250 g w rozmiarze S
  • Konstrukcja wzmocniona poliwęglanem
  • 18 otworów wentylacyjnych
  • Dwa warianty z MIPS lub bez
  • Kompatybilne akcesoria

Wygoda i bezpieczeństwo to chyba dwie najważniejsze rzeczy na które zwracamy uwagę przy zakupie kasku. Lazer zadbał o to, żeby idealnie przylegał do głowy i zastosował autorski system regulacji, który nazwał Advanced Rolsys®. Umożliwia on łatwe dostosowanie rozmiaru kasku za pomocą pokrętła na górze. System ARS ułatwia dopasowanie kasku użytkownikom z włosami spiętymi w kucyk, a także eliminuje punkty powodujące ucisk i dyskomfort, pozwalając na regulację na całym obwodzie głowy. Sphere został wykonany w konstrukcji IN-MOLD. To standard w tej półce cenowej. Poliwęglanowa dolna skorupa świetnie wygląda i zabezpiecza piankę kasku przed uszkodzeniami kosmetycznymi.

Pozytywne wrażenie robi też aż 7 wariantów kolorystycznych. Rzadko który producent daje konsumentom, aż taki szeroki wachlarz do wyboru. Jak już wspominałem wcześniej kask ten dostępny jest również z systemem MIPS ( Multi-directional Impact Protection System). Polega on na odizolowaniu jednej z warstw kasku, a konkretniej tej, która bezpośrednio przylega do głowy, od przeciążeń i ewentualnych ruchów skorupy kasku w czasie upadku.

Kask Lazer Sphere jest wyposażony w 18 dużych otworów wentylacyjnych. Kierują one powietrze do wnętrza kasku oraz zapewniają jego cyrkulację wokół głowy. Większy przepływ powietrza gwarantuje optymalną temperaturę i komfort podczas długich tras w wysokich temperaturach.

Istnieje możliwość założenia do niego akcesorium – Aeroshell. To osłona z poliwęglanu idealnie pasująca, aby zabezpieczyć kask przed deszczem, śniegiem lub błotem. Osłona Aeroshell służy także do zasłonięcia przednich i bocznych otworów wentylacyjnych, aby poprawić właściwości aerodynamiczne.

Dla tych którzy lubią czasem założyć okulary na kask mam dobrą wiadomość. Sphere został zaprojektowany tak, aby można je łatwo zamocować w specjalnych otworach. Projektanci zdali tutaj egzamin i pochylili się nad tą funkcjonalnością.

Kask Sphere jest objęty programem „crash replacement”, dzięki któremu klienci w ciągu trzech lat od daty zakupu, w przypadku kraksy, mogą zakupić nowy model z 50% zniżką. W ramach wymiany klient otrzyma taki sam model kasku jak kask, który uległ zniszczeniu, lub model o parametrach maksymalnie zbliżonych do kasku, który uległ zniszczeniu, jeżeli w momencie wymiany nie będzie on już dostępny w sprzedaży.

Kask Lazer Sphere z MIPS kosztuje 599 zł, a bez MIPS’a 499 zł.

Więcej + lokalizator sklepów: www.lazersport.com/pl/

Dystrybutor: Shimano Polska

 

Poprzedni artykułItzulia Basque Country 2021: Zwycięstwo Izagirre, klęska Słoweńców
Następny artykułKatarzyna Niewiadoma na dłużej w Canyon//SRAM Racing
Ekonomista, mazowiecki kolarz amator, wielbiciel ciastek, mięsożerca. Na co dzień wychowujący dwójkę dzieci, w wolnych chwilach znajdujący czas na treningi. Ulubione wyścigi : Giro i Strade Bianche.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek

Zabrakło informacji, o tym, że materiał sponsorowany 🙁