fot. Canyon//SRAM Racing

Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z niemiecką ekipą Canyon//SRAM Racing. Polka zostanie w drużynie co najmniej do końca 2024 roku.

Katarzyna Niewiadoma ściga się w ekipie Canyon//SRAM Racing od 2018 roku. W tym czasie zwyciężyła między innymi w Trofeo Alfredo Binda, Amstel Gold Race czy na etapie OVO Energy Women’s Tour. Wielokrotnie zajmowała też miejsca w czołówce ardeńskich i flandryjskich klasyków. Dwukrotnie stała też na podium Strade Bianche (przed dołączeniem do Canyon//SRAM Racing również dwa razy kończyła ten wyścig w czołowej trójce). W 2020 roku zajęła drugie, najwyższe jak do tej pory, miejsce w prestiżowym Giro Rosa przegrywając jedynie z Anną van der Breggen.

– Wszyscy w drużynie mnie rozumieją i czuję się tu komfortowo. Jestem w 100% sobą, co jest dla mnie bardzo ważne. Rozmawiałam z innymi ekipami, ale jak tylko to zrobiłam, zrozumiałam, że Canyon//SRAM Racing to drużyna dla mnie. Potrzebuję zespołu, który akceptuje mnie za to, kim jestem, a także akceptuje innych. Jesteśmy zróżnicowaną grupą kolarek i członków obsługi, ale pośród tych wszystkich różnic mogę znaleźć tu miejsce dla siebie. Nieustannie jestem wspierana w realizacji moich celów i wiem, że razem możemy mierzyć wysoko

– mówiła Polka cytowana w komunikacie prasowym.

W tym sezonie Katarzyna Niewiadoma radzi sobie bardzo dobrze. W czołowej dziesiątce kończyła Strade Bianche, Gandawa-Wevelgem i Dwars door Vlaanderen, gdzie wyprzedziła ją tylko Annemiek van Vleuten.

Jak sama dodaje, wcześniejsze podpisanie kontraktu pozwoli jej w spokoju skupić się na największych celach tego sezonu – ardeńskich klasykach i Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ZOZISŁAW Z KONINA
ZOZISŁAW Z KONINA

JA JESTEM PRZEKONANY ŻE NASZA ZAWSZE CZUJNA I WALECZNA KASIA BĘDZIE MISTRZYNIĄ ŚWIATA MOŻE NIE JEDEN RAZ I NIE PRZESZKODZĄ W TYM JEJ NAWET TE BARDZO SILNE HOLENDERKI, ŻE BĘDZIE DUMĄ NASZEGO POLSKIEGO DAMSKIEGO KOLARSTWA