fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski Team) triumfował na ostatnim odcinku chorwackiego wyścigu etapowego Istrian Spring Trophy (2.2). Dla Estończyka było to pierwsze zwycięstwo w barwach polskiej drużyny.

Kolarze Dariusza Banaszka przystępowali do ostatniego 143-kilometrowego etapu z jasnym celem – doprowadzeniem swojego sprintera na jak najlepszej pozycji, aby ten mógł zafiniszować na mecie w Umag. Etap z pozoru płaski był jednak dla zawodników prawdziwym wyzwaniem – niska temperatura i ulewny deszcz utrudniały rywalizację. Ostatecznie do mety dojechał wyselekcjonowany peleton, z którego najlepiej finiszował Räim.

– To był szalony i szybki wyścig – niestety w pewnym momencie miałem problemy z łańcuchem i musiałem zmienić rower. Po powrocie do grupy padał silny deszcz, a temperatura była bardzo niska. Ostatnie 40 kilometrów wyścigu było bardzo zimnych i deszczowych – cały czas pozostawałem w pierwszej trzydziestce i wykonałem delikatny atak, żeby się rozgrzać. Ostatecznie udało mi się uzyskać dobrą pozycję i bardzo dobrze wykorzystałem pracę innych zespołów. Ostatecznie ustawiłem się za Vosterem i wykonali oni doskonałe rozprowadzenie, ale zrobili błąd i nie zamknęli mi drogi, więc mogłem to wykorzystać. Bardzo się z tego cieszę, to było bardzo budujące zwycięstwo – dedykuję je mojemu bliskiemu krewnemu, który zmarł kilka dni temu! To zwycięstwo ma uhonorować Arta!

– komentował na mecie Estończyk.

Na sukces Räima pracowała cała drużyna – w wyścigu startowali: Adrian Banaszek, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna, Adam Stachowiak oraz Daniel Staniszewski, a funkcję dyrektora sportowego pełnił Marek Rutkiewicz. Kolejnym startem mazowieckiej ekipy będzie wyścig Grand Prix Slovenian Istria, rozgrywany w najbliższą niedzielę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments