fot. UAE Team Emirates

Rafał Majka już w niedzielę zadebiutuje w barwach UAE Team Emirates. Polak znalazł się w dream teamie przygotowanym przez swój nowy zespół na UAE Tour.

W zeszłym roku Majka, jeszcze w barwach BORA-hansgrohe, pokazał się w największym wyścigu kolarskim na Bliskim Wschodzie z bardzo dobrej strony. Zajął piąte miejsce, a był moment, w którym wydawało się, że może nawet powalczyć o podium.

W tym roku jednak nawet o miejsce w piątce może być bardzo trudno, ponieważ w składzie zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich znalazło się miejsce dla wielu renomowanych kolarzy. W czasówce zaplanowanej na 2. etap szanse na dobre miejsce ma Mikkel Bjerg – trzykrotny mistrz świata orlików w tej specjalności, jednak zdecydowanie ważniejsze dla UAE Team będą dwie gwiazdy – Fernando Gaviria oraz Tadej Pogacar. Ten pierwszy będzie mógł liczyć na niezawodnego Maximilliano Richeze, natomiast drugiemu w górach towarzyszyć będą m.in. Majka i Davide Formolo. Słoweniec liczy, że w ZEA będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo.

To mój pierwszy wyścig w tym sezonie, wiec jestem podekscytowany, mogąc wrócić do rywalizacji. Jestem dobrze przygotowany. Przez kilka tygodni byliśmy na obozie wysokościowym w okolicach Mount Teide. Zrobiliśmy tam kilka bardzo dobrych bloków treningowych, utrzymując przy tym świetną atmosferę.

Zwycięstwo etapowe z zeszłego roku było dla mnie czymś fenomenalnym, jednak marzę o tym, by pewnego dnia wygrać cały wyścig. Byłoby świetnie, gdyby udało mi się tego dokonać już w tym roku

– zapowiedział Słoweniec.

Tadej Pogačar (Slo), Davide Formolo (Ita), Jan Polanc (Slo), Mikkel Bjerg (Den), Rafał Majka (Pol), Fernando Gaviria (Col), Maximiliano Richeze (Arg)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments