fot. Team Cofidis

Urodzony w Paryżu Guillaume Martin nie pojawi się w rozpoczynającym się w najbliższy piątek wyścigu Tour du Haut Var. Francuz jest zmuszony opóźnić rozpoczęcie tegorocznego sezonu z powodu powrotu do zdrowia po kraksie odniesionej pod koniec stycznia.

Lider zespołu Cofidis podczas obozu treningowego swojej ekipy w Sierra Nevada miał kraksę, w której ucierpiało jego kolano i nadal dochodzi do zdrowia po tym zdarzeniu. Dlatego też, aby nie ryzykować pogłębienia urazu u progu sezonu generalny menedżer francuskiego zespołu Cedric Vasseur w porozumieniu z samym zawodnikiem zmienił plany startowe Francuza.

Zamiast startu w Tour du Haut Var (19-21 lutego) Guillaume Martin ma pojawić się w rozpoczynającym się w ostatni weekend lutego dwudniowym wyścigu Boucles Drôme Ardèche. O tym fakcie 27-letni zawodnik poinformował w rozmowie z biurem prasowym swojego zespołu.

Z pewnością problemy związane z bólem kolana miały wpływ na moje przygotowania, ale stopniowo sytuacja się poprawia i udaje mi się odpowiednio trenować. Mam nadzieję, że będę w dobrej dyspozycji w wyścigu Boucles Drôme Ardèche. Potem wezmę udział w Paryż-Nicea. W zależności od mojej formy zobaczymy, czy będzie możliwa moja walka w klasyfikacji generalnej lub staranie się o zwycięstwo etapowe

– powiedział Francuz.

Oprócz startów w wyścigach Boucles Drôme Ardèche i Paryż-Nicea kolejnym przystankiem w sezonie „króla gór” zeszłorocznej hiszpańskiej Vuelty będzie wyścig „dookoła Kraju Basków”. Następnie Guillaume Martin ma wziąć udział w ardeńskich klasykach, a po przerwie w sprawdzianie generalnym przed „Wielką Pętlą” Critérium du Dauphiné.

Najważniejszym celem lidera ekipy Cofidis w 2021 roku będzie oczywiście wyścig Tour de France, gdzie Francuz będzie chciał poprawić jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej z zeszłorocznego wyścigu. 27-latek ma, również zamiar wziąć udział na przełomie sierpnia i września w wyścigu Vuelta a España.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments