Największy klub kolarski w stolicy w ubiegłym roku zdobył kilkanaście medali mistrzostw Polski, a jego zawodnicy zawodnicy reprezentowali nasz kraj na arenach międzynarodowych.

Oto podsumowanie sezonu 2020 przez Warszawski Klub Kolarski:

Pandemia nie pozwoliła nam na zorganizowanie corocznej gali podsumowującej sezon 2020.  Miniony sezon (już 18 w naszej historii) zakończyliśmy największymi jak do tej pory sukcesami.

W 2020 najbardziej udane były dla nas Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które w dniach 14-16 sierpnia odbyły się w Mrągowie. Zdobyliśmy aż siedem medali! Klaudia Czabok wywalczyła złoto, a Antonina Białek srebro w kategorii u23. Karol Ostaszewski zdobył brązowy medal w gronie mężczyzn u23. Matylda Szczecińska (która przez część sezonu plasowała się na 2 miejscu w rankingu UCI) uzyskała srebrny medal w rywalizacji juniorek, Michał Pomorski dokonał tego samego wśród juniorów, a Miłosz Ośko dołożył do tego brązowy medal w tym samym wyścigu. Wśród juniorów młodszych tytuł mistrzowski wywalczył Iwo Pacałowski.

Podczas mistrzostw Polski na szosie, które odbyły się w dniach 20-23 sierpnia w Kazimierzy Wielkiej, nasi juniorzy wywalczyli dwa srebrne medale: w jeździe indywidualnej na czas (Mateusz Gajdulewicz) oraz ze startu wspólnego (Miłosz Ośko). Tydzień później, w ostatni weekend miesiąca (29-30 sierpnia) na Górskich Mistrzostwach Polski na szosie w Wysowej-Zdrój, nasi juniorzy zdominowali rywalizację zdobywając złoty (Mateusz Gajdulewicz) i brązowy medal (Michał Pomorski).

Osiągając tak znaczące sukcesy wszyscy nasi medaliści otrzymali powołanie do kadry Polski. Część z nich reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej podczas startów na szosie, a część na MTB.

W 2020 roku nasi czołowi zawodnicy byli wspierani przez markę Specialized a także przez lokalne sklepy: Airbike i Skleprowerowy.pl. Klub szkoli dzieci i młodzież dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, Dzielnic Ursynów, Wesoła i Targówek a także Miasta Legionowo.

W 2021 roku do naszego grona dołącza mistrz Polski MTB u23 Piotr Kryński (10 na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Buenos Aires!) oraz dwukrotny mistrz juniorów MTB Paweł Garczyk. O naszych dalszych planach i nowych sponsorach będziemy informować na bieżąco.

Redakcja naszosie.pl życzy kolejnych sukcesów!

Poprzedni artykułTrasa Tour de Pologne 2021: Etap jazdy na czas w Katowicach?