Dyrektor wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang udzielił wywiadu portalowi Interia.pl, w którym zdradził nieco szczegółów dotyczących trasy tegorocznego Tour de Pologne.

Z biegiem czasu coraz więcej wiemy o trasie 78. edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. W rozmowie udzielonej portalowi Interia.pl Czesław Lang potwierdził informację o tym, że w Krakowie zakończy się nasz narodowy wyścig oraz wspomniał o tym, że planowany przez organizatorów jest etap jazdy na czas.

Kraków dla Tour de Pologne jest jak Paryż dla Tour de France. Tam zawsze robimy zakończenie wyścigu, więc kontynuujemy tę tradycję i chcemy, aby wyścig zakończył się w niedzielę 15 sierpnia w Krakowie. Planujemy też zrobić etap jazdy indywidualnej na czas. Chyba ta “czasówka” odbędzie się w Katowicach. Takie są pierwsze przymiarki

powiedział srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Moskwy z 1980 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej trasa wyścigu Tour de Pologne w 2021 roku odwiedzi tereny we wschodniej części Polski. Te informacje, również potwierdził Czesław Lang.

Pojedziemy przede wszystkim wschodnią stroną Polski. Mamy tutaj fantastyczną współpracę z marszałkiem województwa lubelskiego, gdzie Lublin i całe województwo lubelskie jest zainteresowane jest żeby promować się poprzez kolarstwo, bo jest to fantastyczna formą promocji. 

Później wjeżdżamy na Podkarpacie. Mamy tam przepiękne Bieszczady. Mamy w planach Przemyśl, Sanok i planujemy też metę w Rzeszowie. Powoli nam się to wszystko wspina. Jest dobra chęć do współpracy żebyśmy wspólnie zrobili dobry wyścig 

– dodał Lang.

Więcej szczegółów i prezentację całego wyścigu według zapowiedzi dyrektora wyścigu Tour de Pologne mamy poznać za nieco ponad dwa miesiące 22 kwietnia.