fot. Cofidis

Zmagający się w ostatnim czasie z problemami związanymi z arytmią serca Elia Viviani już ponad tydzień temu powrócił do normalnych treningów i zgodnie z zapowiedziami znalazł się w składzie ekipy Cofidis w wyścigu UAE Tour.

Siedmioetapowa impreza odbywająca się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich już w najbliższą niedzielę zainauguruje nam kolarski sezon na poziomie World Tour. Na przepełnionej gwiazdami liście startowej znajdzie się też miejsce dla Elii Vivianiego.

Mistrz olimpijski w omnium z Rio de Janeiro na Bliskim Wschodzie rozpocznie swój drugi sezon w barwach drużyny Cofidis. Włoski sprinter z pewnością wyczekuje pierwszego zwycięstwa we francuskim zespole. W wyścigu UAE Tour w osiągnięciu etapowego sukcesu 32-latkowi ma w tym pomóc bardzo silny pociąg sprinterski, który stworzą Fabio Sabatini, Kenneth Vanbilsen oraz jego brat Attilio.

Na górskich etapach kończących się na Jebel Hafeet oraz Jebel Jais o dobry wynik postara się triumfator Tour de l’Avenir z 2013 roku Hiszpan Rubén Fernandez. W odjeździe na jednym z odcinków może pokazać się doświadczony Australijczyk Nathan Haas. Skład ekipy kierowanej przez Cedrica Vasseura uzupełni nowy nabytek zespołu, filigranowy Francuz Rémy Rochas.

Skład zespołu Cofidis w wyścigu UAE Tour 2021:

Rubén Fernandez (Hiszpania), Nathan Haas (Australia), Rémy Rochas (Francja), Kenneth Vanbilsen (Belgia), Fabio Sabatini, Attilio Viviani oraz Elia Viviani (wszyscy Włochy).