Foto: Fabio Aru - strona oficjalna.

Wiadomo już od jakiego wyścigu rozpocznie się przygoda Fabio Aru z Qhubeka-ASSOS. Włoch znalazł się w składzie zespołu na Tour de la Provence.

Francuska etapówka zaczyna się już jutro, więc nic dziwnego, że kolejne ekipy ogłaszają swoje oficjalne składy na wyścig. Od wtorku wiadomo już, że na liście startowej pojawią się m.in. Egan Bernal czy Szymon Sajnok, teraz dołącza do nich Fabio Aru, dla którego będzie to pierwszy szosowy występ (wcześniej startował w wyścigach przełajowych) w barwach Qhubeka-ASSOS, z którym kontrakt podpisał kilka miesięcy temu.

Na trasie wyścigu znajdzie się kilka bardzo trudnych etapów, w tym jeden z metą pod Mont Ventoux, więc Włoch będzie miał się gdzie pokazać, oczywiście pod warunkiem, że dojdzie do odpowiedniej formy, co, znając jego dokonania z poprzednich sezonów, nie jest wcale oczywiste.

Co ciekawe nie będzie on jedynym debiutantem w barwach Qhubeki. W siedmioosobowym zestawieniu delegowanym na wyścig, jest ich aż sześciu – jedynym, który ma już doświadczenie związane z jazdą w afrykańskim zespole jest Nic Dlamini.

Tak duża liczba nowych twarzy wynika w dużej mierze z tego, że przed sezonem ekipa przeszła spore przemeblowanie – dołączyło do niej aż siedemnastu nowych zawodników, w tym Łukasz Wiśniowski, który zainaugurował sezon startem w Etoile de Besseges, jednak w wyścigu po Prowansji go nie zobaczymy.

Skład Qhubeka-Assos na Tour de la Provence:

Fabio Aru, Nic Dlamini, Sander Armee, Kilian Frankiny, Karel Vacek, Mauro Schmid, Connor Brown

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments