fot. Qhubeka NextHash

Zawodnik zespołu Team Qhubeka NextHash – Fabio Aru poinformował, że rozpoczynający się już jutro wyścig Vuelta a España będzie ostatnim startem w jego karierze w roli kolarza.

Niespodziewanie, w wieku 31 lat na zakończenie swojej kariery zdecydował się Fabio Aru. Zwycięzca wyścigu Vuelta a España z 2015 roku przez ostatnie kilka sezonów zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi, które przeszkodziły mu w jeździe na najwyższym poziomie, jaki reprezentował w barwach zespołu Astana.

Mimo wspomnianych trudności ostatni miesiąc dla kolarza pochodzącego z Sardynii był udany. Fabio Aru był drugi, zarówno w Sibiu Cycling Tour oraz w Vuelta a Burgos. Wspomniane wyniki nie miały, jednak znaczenia wobec podjętej decyzji o zakończeniu kariery. Jak poinformował sam Włoch w specjalnym komunikacie prasowym, myślał on o zawieszeniu kolarskich butów na kołku już od pewnego czasu.

Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale było to coś, o czym myślałem i dyskutowałem z rodziną od jakiegoś czasu. Ścigam się na rowerze od 16 lat i od ponad dekady jestem zawodowym kolarzem, ale teraz nadszedł czas, aby nadać priorytet innym aspektom mojego życia, mojej rodzinie.

Po kilku trudnych latach, w 2021 roku byłem w stanie ponownie ścigać się na rowerze i jechać na poziomie, na którym wiedziałem, że jestem w stanie się zaprezentować, robiąc to z uśmiechem na twarzy. Jest to zwycięstwo samo w sobie i coś, za co zawsze będę wdzięczny.

Będę nadal jeździć na moim rowerze, ponieważ kocham to robić, ale na razie skupiam się na starcie w Vuelta a España. Chcę się tam zaprezentować najlepiej jak potrafię z kolegami z zespołu Team Qhubeka NextHash. Dobrze, że moja podróż zakończy się tutaj, w Hiszpanii, podczas wyścigu, z którego mam niesamowite wspomnienia

– powiedział Fabio Aru, który w swojej karierze odniósł 9 zawodowych zwycięstw.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments