fot. Lotto Soudal/ Photo News

Stefano Oldani po dwóch sezonach spędzonych w drużynie Lotto Soudal zdecydował się na zmianę otoczenia. Przez kolejne dwa lata Włoch będzie się ścigać w barwach zespołu Alpecin-Fenix.

23-letni Oldani nie odniósł jeszcze zawodowego zwycięstwa w swojej karierze. Mimo tego Włoch, który dysponuje dobrym finiszem i radzi sobie w pagórkowatym terenie był ostatnio drugi w Vuelta a Castilla y Leon, a wcześniej trzykrotnie kończył etapy tegorocznego wyścigu Giro d’Italia w czołowej dziesiątce.

Sam Stefano Oldani uznał, że nadszedł czas na zrobienie kolejnego kroku w swojej karierze. Włoski kolarz przez kolejne dwa lata będzie częścią zespołu Alpecin-Fenix. W komunikacie prasowym wydanym przez ekipę braci Roodhooftów Oldani przyznał, że z niecierpliwością czeka na dołączenie do drużyny, w której ściga się, między innymi Mathieu van der Poel.

Jestem podekscytowany i szczęśliwy, że mogę dołączyć do drużyny Alpecin-Fenix w przyszłym roku. Uważam, że to naprawdę dobry zespół, który z roku na rok wciąż się poprawia. To odpowiednia ekipa, która pomoże mi się doskonalić. Szczególnie podobają mi się ich ambicje i mentalność zwycięzców, która bardzo mi odpowiada. To mnie motywuje. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej karierze, poznania kolegów z zespołu i rozpoczęcia współpracy

– mówił urodzony w Mediolanie kolarz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments