fot. Team Qhubeka Assos

Afrykańska drużyna Team Qhubeka ASSOS podpisała umowę z agencją sportową Sport Endorse. Ekipa liczy, że w ciągu trzech lat uda jej się zebrać 45 milionów euro od sponsorów – po 15 milionów na rok.

Przyszłość ekipy Douglasa Rydera, z powodu problemów finansowych, przez długi czas nie była znana. Pod koniec listopada ubiegłego roku ogłoszono, że nowym partnerem drużyny zostanie firma ASSOS, co pozwoli na kontynuację projektu.

Najprawdopodobniej w celu zapobieżenia podobnym sytuacjom w przyszłości, ekipa rozpoczęła współpracę z irlandzką agencją sportową Sport Endorse, która zostanie strategicznym partnerem i agencją sponsorską drużyny. Celem partnerstwa jest pozyskanie 45 milionów euro od sponsorów na przestrzeni trzech lat.

– Jako mała drużyna z Afryki, ze skromnymi początkami, przebyliśmy długą drogę i jesteśmy ekipą, która przoduje w technologiach i bierze udział w ponad 80 wyścigach rocznie, w tym w trzech Wielkich Tourach. To wszystko wymaga zasobów, więc polegamy na wsparciu finansowym naszych sponsorów, którzy umożliwiają nam osiąganie sportowych i charytatywnych celów, za co jesteśmy im wdzięczni. Jesteśmy podekscytowani współpracą ze Sport Endorse w celu pozyskania sponsorów, którzy wierzą w naszą wizję, chcą do nas dołączyć i zapewnić potrzebne wsparcie, byśmy mogli odnosić sukcesy na rowerze i poza nim

– mówił Douglas Ryder cytowany przez Independent.ie.

W Team Qhubeka ASSOS w nadchodącym sezonie będzie się ścigać 27 kolarzy. Wśród nich znajdą się między innymi Giacomo Nizzolo, Victor Campenaerts, Fabio Aru oraz Łukasz Wiśniowski.

Poprzedni artykułNew Zealand Cycle Classic 2021: Corbin Strong najlepszy
Następny artykułWout Van Aert dołączy do swoich kolegów z drużyny szosowej, którzy trenują w Hiszpanii
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments