Corbin Strong (Reprezentacja Nowej Zelandii) zwyciężył w klasyfikacji generalnej New Zealand Cycle Classic (2.2) – pierwszego wyścigu rangi UCI w roku 2021.

Dziś w nocy polskiego czasu zakończył się pięcioetapowy wyścig New Zealand Cycle Classic. Na starcie znalazło się kilku dobrych zawodników, między innymi Aaron Gate, Luke Mudgway, Campbell Stewart (Black Spoke Pro Cycling Academy), Finn Fisher-Black czy Corbin Strong (Reprezentacja Nowej Zelandii).

W klasyfikacji generalnej triumfował ostatni z nich. Strong na finałowym, płaskim etapie w Wellington zdobył cenne, bonusowe sekundy, które pozwoliły mu na wyprzedzenie swojego kolegi z reprezentacji – Finna Fishera-Blacka. Podium uzupełnił Aaron Gate, który w 2019 roku zwyciężył w „generalce” nowozelandzkiego wyścigu.

Dla Corbina Stronga, który na co dzień reprezentuje barwy SEG Racing Academy, jest to pierwsza wygrana w imprezie UCI w karierze. W przeszłości zajmował on miejsca w czołówkach takich wyścigów, jak Tour de Korea (2.1), Tour de Kumano (2.2) czy The Princess Maha Chakri Sirindhorn’s Cup (2.1).

20-latek większe sukcesy na torze. Pomimo młodego wieku udało mu się już zdobyć złoto mistrzostw świata w wyścigu punktowym oraz srebro w drużynowym wyścigu na dochodzenie.

Poprzedni artykułKelderman i Schillinger ze złamanymi kręgami po wypadku z samochodem