Fot. CCC Team

Vincenzo Nibali zdradził w wywiadzie dla portalu Tuttobici, że były szef CCC Team Piotr Wadecki będzie jednym z dyrektorów sportowych powstającej drużyny Douglasa Rydera – Q36.5. 

Nibali, który zakończył profesjonalną karierę kolarską po tym sezonie, zdradził trochę szczegółów dotyczących powstającej drużyny Q36.5, która będzie ścigała się ze szwajcarską licencją. „Rekin z Messyny” od dawna był łączony z tym składem, ale wcześniej odmawiał rozmawiania o nim. Tym razem nieco bardziej rozwiązał mu się język.

– Moje dni są naprawdę intensywne. Spędzam wiele czasu przed komputerem odbierając i wysyłając maile. Mój telefon ciągle dzwoni i mentalnie to wszystko jest dość stresujące. Ponadto wciąż wcześnie wstaje – tak, jakbym nadal trenował i przygotowywał się do wyścigów

– opowiadał Nibali i zdradził także kilka nazwisk ze sztabu technicznego oraz kolarzy.

Wśród dyrektorów sportowych będą znajdowali się: Piotr Wadecki, były polski kolarz, a później menadżer CCC Team, oraz Gabriele Missaglia, Alex Sans Vega i Aart Vierhouten, z którymi Douglas Ryder współpracował przy swoich wcześniejszych projektach.

Jeśli chodzi o zawodników, to skład będzie liczył 23 nazwiska. Wśród nich mają być: Gianluca Brambilla i Matteo Moschetti (z Trek-Segafredo), Filippo Conca z Lotto-Soudal, Szwajcar Matteo Badilatti z Groupama-FDJ, kolarz górski Filippo Colombo, a także młodzi kolarze, którzy zadebiutują w profesjonalnym kolarstwie: Antonio Puppio, Nicolò Parisini oraz Walter Calzoni. Z BikeExchange-Jayco mają zaś przyjść Jack Bauer i Damien Howson, z Intermarché Tom Devriendt, z Team DSM Mark Donovan, a Hrinkow Advarics Continental Team Jonas Rapp.

– Oficjalnie podamy tę informację na początku listopada. Skład został zamknięty. Drużyna Q36.5 będzie ścigała się na rowerach marki Scott. Ostatnio drużyna spotkała się we Włoszech, w regionie Varese, a zimowe zgrupowanie odbędzie się w Calpe

– dodał Vincenzo Nibali.

Kontaktowaliśmy się z Piotrem Wadeckim z prośbą o skomentowanie tych doniesień, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi do momentu publikacji tego newsa. 

Poprzedni artykułPatryk Stosz i Zuzanna Krzystała wygrywają w Kluczborku
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Groupama-FDJ
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments