fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Vuelta a San Juan nie odbędzie się w żadnej formule. Dziś organizatorzy wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

O tym, że gwiazdy, które zapowiadały swój udział w argentyńskiej etapówce, a więc m.in. Chris Froome, Elia Viviani, Fiippo Ganna i Peter Sagan, ostatecznie muszą przełożyć swoją inaugurację sezonu na inny termin, pisało się już pod koniec grudnia. O odwołaniu wyścigu jako o fakcie dokonanym mówił także podczas niedawnej wideokonferencji BORA-hansgrohe Sagan. W związku z tym, kwestią czasu było to, gdy w końcu doczekamy się oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Ostatecznie organizatorzy wydali oświadczenie w poniedziałkowe popołudnie.

Organizatorzy Vuelta a San Juan informują, że podjęli decyzję o zawieszeniu wyścigu, który jest częścią kalendarza UCI Pro Series 2021. Decyzja jest odpowiedzią na stan wiedzy publicznej, a także na zalecenia organizacji krajowych i międzynarodowych, odnoszących się do koronawirusa. Mimo wszystko zapewniamy, że San Juan wciąż będzie z tą samą pasją i duchem pracować na rzecz rozwoju sportu i tego argentyńskiego wyścigach, który w kolejnych sezonach będzie się starał zachować międzynarodowy charakter, w którym gwiazdy peletonu będą mogli błyszczeć, gdy ta zagrażająca zdrowiu publicznemu sytuacja zostanie przezwyciężona. Po raz kolejny chcemy podziękować markom i sponsorom, którzy rok po roku wspierają Vuelta a San Juan, a także sportowcom i kolarzom, z których nasza prowincja jest dumna. Żadna sytuacja nie może zmniejszyć naszej pasji do kolarstwa.

– czytamy w nim.

Ostatnim jak do tej pory zwycięzcą Vuelta a San Juan jest Remco Evenepoel. Wygląda więc na to, że aktualnie kontuzjowany Belg być może będzie miał jednak okazję, by obronić wywalczony przed rokiem tytuł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments