Foto: Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

Coraz więcej wiemy o Tour de la Provence 2021. Organizatorzy opublikowali przebieg trasy wyścigu i poinformowali o udziale w nim Juliana Alaphilippe’a.

Francuska etapówka pomimo krótkiej historii, cieszy się sporym prestiżem – na tyle dużym, że rok temu weszła do Pro Series – drugiego najważniejszego po World Tourze cyklu w kolarskim świecie. W zeszłym roku wygrał ją Nairo Quintana, a poprzedni czterej zwycięzcy to: Gorka Izagirre, Rohan Dennis, Alexandre Geniez i Thomas Voeckler.

Teraz być może dołączyć do nich będzie chciał Julian Alaphilippe, o którego udziale w wyścigu organizatorzy poinformowali wczoraj po południu. Dla „D’Artagnana”, który w Prowansji rozpocznie sezon, będzie to już drugi start w tym wyścigu, jednak w 2016 roku ukończył tylko dwa etapy – zobaczymy, czy w tym roku pójdzie mu lepiej.

Wydaje się, że będzie mu bardzo zależało, by tym razem dojechać choćby do trzeciego etapu, kończącego się na Mont Ventoux. Dziś organizatorzy podali trasę wyścigu i potwierdzili, że podobnie, jak w zeszłym roku, znajdzie się na niej „Góra Wiatrów”. Wtedy wygrał Nairo Quintana, który wspiął się na słynny podjazd najszybciej w historii – jeśli swój udział w imprezie potwierdzą kolejne gwiazdy, możemy się spodziewać, że w tym roku również będziemy świadkami ciekawego ścigania.

Trasa Tour de la Provence 2021:

Etap 1: Aubagne – Six-Fours-les-Plages (179,3 km),
etap 2: Cassis – Manosque (170,6 km),
etap 3: Istres – Mont Ventoux / Chalet Reynard (153,9 km) km)
etap 4: Awinion – Salon-de-Provence (163,2 km)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments