fot. Deceuninck-Quick Step

Jorge Mendes, który jest agentem między innymi Cristiano Ronaldo, wchodzi do świata kolarstwa. Jego firma Polaris Sports podpisała umowę z Corso Sports, co oznacza, że Portugalczyk będzie trzymał pieczę nad interesami Joao Almeidy (Deceuninck-Quick Step) i Rubena Guerreiro (Education First-Nippo). 

Jorge Mendes jest znanym agentem piłkarskim. Opiekuje się Cristiano Ronaldo, Bernardo Silvą, Diogo Jotą, Jamesem Rodriguezem, a także trenerem Jose Mourinho. Teraz, w związku z podpisaniem umowy z firmą Corso Sport, bierze pod skrzydła także kolarzy. 

“Polaris Sports i Corso podpisały umowę o współpracy, której celem jest opiekowanie się interesami portugalskich sportowców. Mamy nadzieję, że okaże się ona bardzo owocna i ekscytująca zarazem” 

czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Joao Almeida zajął czwarte miejsce w tegorocznej edycji wyścigu Giro d’Italia, a wcześniej przez piętnaście etapów nosił różową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Z kolei Ruben Guerreiro wygrał etap ubiegłorocznego Wyścigu Dookoła Włoch w Roccaraso oraz klasyfikację górską. 

Dzięki nawiązaniu współpracy firmy Polaris Sports i Corso Sports będą reprezentowały interesy dość szerokiego grona ważnych nazwisk w kolarskim peletonie. Z usług Corso korzystają już bowiem zwycięzca Giro d’Italia Tao Geoghegan Hart, mistrz świata z 2019 roku Mads Pedersen, Mikkel Bjerg, Rui oraz Ivo Oliveira, Marco Brenner, Andre Carvalho czy Tobias Lund.  

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments