Foto: Trek-Segafredo

Richie Porte, który od przyszłego sezonu będzie kolarzem drużyny INEOS Greandiers, rozpocznie sezon w wyścigu Santos Festival of Racing, w którym wystartuje w barwach reprezentacji Australii. Zanosi się na to, że właśnie ta impreza stanie się całkiem solidnym zamiennikiem za odwołany z powodu pandemii koronawirusa wyścig Tour Down Under. 

Santos Festival of Racing to czteroetapowy wyścig w ramach serii National Road Series i wszystko wskazuje na to, że w związku z odwołaniem między innymi Tour Down Under oraz Herald Sun Tour pojawi się tam wielu bardzo dobrych zawodników. Pośród nich znajdą się głównie Australijczycy, którzy w tym okresie roku (Boże Narodzenie i Nowy Rok) spędzają czas w domach rodzinnych. Na starcie spodziewana jest także drużyna Mitchelton-Scott.

Co ciekawe, męska edycja tego wyścigi przejeżdża przez fragmenty trasy wykorzystywane przez Tour Down Under, a trzeci etap, który zostanie rozegrany w sobotę 23 stycznia zakończy się na słynnym podjeździe na Willunga Hill. Tymczasem oba wyścigi – zarówno mężczyzn jak i kobiet – zwieńczy kryterium uliczne w Adelajdzie.

– Wspaniale będzie zobaczyć Richiego w barwach reprezentacji Australii podczas Santos Festival of Cycling. Nie możemy się doczekać tego wyścigu po tak trudnym roku w sporcie, jaki jest za nami

– powiedział Simon Janes z reprezentacji Australii.

Obecnie Porte odbywa w Perth obowiązkową kwarantannę po przylocie z Europy. Następnie ma przemieścić się do swojej rodzinnej Tasmanii, gdzie spędzi ze swoją rodziną okres świąteczno-noworoczny i będzie przygotowywał się do nowego sezonu.

Przy okazji warto odnotować, że 35-latek po raz pierwszy od 2008 roku wystąpi w etapowym wyścigu w barwach narodowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments