fot. NTT Pro Cycling

Drużyna Bahrain-McLaren, która od przyszłego sezonu będzie funkcjonować pod nazwą Bahrain Victorious, ogłosiła pozyskanie dwóch młodych i obiecujących zawodników – Gino Mädera i Jonathana Milana. 

23-letni Gino Mäder ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Douglasa Rydera – najpierw pod szyldem Dimension Data, a w minionym sezonie była to NTT Pro Cycling. W ten sposób zyskał trochę doświadczenia ścigania się na poziomie World Tour.

Mäder ujawnił swój talent na poziomie orlika, a zwłaszcza podczas mistrzostw świata w Innsbrucku, gdzie wyścig w kategorii U23 ukończył na czwartym miejscu. Na swoim koncie ma także wygrane etapy w takich imprezach jak Tour de l’Avenir, Tour of Hainan, Ronde de l’Isard oraz Tour d’Alsace. Dobrze jeździ po górach, ale bardzo przyzwoicie radzi sobie również w jeździe na czas, o czym świadczy m.in. tytuł mistrza Szwajcarii juniorów zdobyty w 2015 roku.

Sezon 2020 Szwajcar zakończył startem w hiszpańskiej Vuelcie, którą ukończył na dwudziestym miejscu w klasyfikacji generalnej, a na wymagającym górskim etapie z metą na szczycie Alto de la Covatilla był drugi, ustępując jedynie świetnie dysponowanemu i bardziej doświadczonemu Davidowi Gaudu.

– Jestem bardziej niż wdzięczny, że mogę dołączyć do tej drużyny. Cieszę się, że moimi kolegami z drużyny będą najlepsi kolarze na świecie jak Landa, Poels czy Bilbao, od których nauczę się czegoś w kwestii walki o klasyfikację generalną wyścigów etapowych. Chętnie przyjrzę się bliżej ich pracy i poznam jej sekrety

To będzie także dla mnie kolejne doświadczenie w World Tourze. Nie miałem dobrego początku mojej profesjonalnej kariery kolarskiej, ale teraz mam więcej pewności siebie. Zakończyłem sezon kilkoma dobrymi występami, które motywują mnie do rozpoczęcia przygody z nową drużyną

– powiedział Gino Mäder oficjalnej stronie internetowej drużyny, która wciąż jeszcze nazywa się Bahrain McLaren, ale gdy dołączy do niej Szwajcar będzie to Bahrain Victorious.

Drugim nowo pozyskanym kolarzem drużyny Bahrain-McLaren jest 20-letni Włoch Jonathan Milan. Do tej pory reprezentował barwy kontynentalnej włoskiej drużyny Team Friuli ASD, zatem w 2021 roku zadebiutuje na poziomie World Tour.

Milan łączy kolarstwo torowe z szosowym, i to w tej pierwszej kolarskiej dyscyplinie odniósł w minionym sezonie więcej sukcesów, choć wygrywał także na asfalcie. Zdobył tytuł mistrza Włoch w jeździe indywidualnej na czas do lat 23, a ponadto wygrał jeden z etapów Baby Giro.

– Wejście na poziom World Tour jest dla mnie spełnieniem marzeń. Mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że to stanie się tak szybko. Jestem wdzięczny kierownictwu drużyny, że obdarzyła mnie zaufaniem i pozwoliła zrobić kolejny krok w mojej karierze.

Ciesze się, że wybrałem właśnie tę drużynę. Wierzę, że podjąłem dobrą decyzję, ponieważ będę mógł kontynuować torowy program startów, a to było dla mnie bardzo ważne. W sezonie 2021 moimi dwoma wielkimi celami będą torowe mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie. Ale najpierw nie mogę się doczekać pierwszego zgrupowania i zapoznania się z moimi nowymi kolegami

– powiedział Milan.

Przypomnijmy, że z zespołu sponsorowanego głównie przez Bahrajn odszedł jej główny menadżer Rod Ellingworth, który wrócił do macierzy, czyli do INEOS Greandiers. Ponadto według medialnych doniesień drużynę czekają kolejne przetasowania na poziomie kierownictwa.