fot. NTT Pro Cycling

Drużyna Bahrain-McLaren, która od przyszłego sezonu będzie funkcjonować pod nazwą Bahrain Victorious, ogłosiła pozyskanie dwóch młodych i obiecujących zawodników – Gino Mädera i Jonathana Milana. 

23-letni Gino Mäder ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Douglasa Rydera – najpierw pod szyldem Dimension Data, a w minionym sezonie była to NTT Pro Cycling. W ten sposób zyskał trochę doświadczenia ścigania się na poziomie World Tour.

Mäder ujawnił swój talent na poziomie orlika, a zwłaszcza podczas mistrzostw świata w Innsbrucku, gdzie wyścig w kategorii U23 ukończył na czwartym miejscu. Na swoim koncie ma także wygrane etapy w takich imprezach jak Tour de l’Avenir, Tour of Hainan, Ronde de l’Isard oraz Tour d’Alsace. Dobrze jeździ po górach, ale bardzo przyzwoicie radzi sobie również w jeździe na czas, o czym świadczy m.in. tytuł mistrza Szwajcarii juniorów zdobyty w 2015 roku.

Sezon 2020 Szwajcar zakończył startem w hiszpańskiej Vuelcie, którą ukończył na dwudziestym miejscu w klasyfikacji generalnej, a na wymagającym górskim etapie z metą na szczycie Alto de la Covatilla był drugi, ustępując jedynie świetnie dysponowanemu i bardziej doświadczonemu Davidowi Gaudu.

– Jestem bardziej niż wdzięczny, że mogę dołączyć do tej drużyny. Cieszę się, że moimi kolegami z drużyny będą najlepsi kolarze na świecie jak Landa, Poels czy Bilbao, od których nauczę się czegoś w kwestii walki o klasyfikację generalną wyścigów etapowych. Chętnie przyjrzę się bliżej ich pracy i poznam jej sekrety

To będzie także dla mnie kolejne doświadczenie w World Tourze. Nie miałem dobrego początku mojej profesjonalnej kariery kolarskiej, ale teraz mam więcej pewności siebie. Zakończyłem sezon kilkoma dobrymi występami, które motywują mnie do rozpoczęcia przygody z nową drużyną

– powiedział Gino Mäder oficjalnej stronie internetowej drużyny, która wciąż jeszcze nazywa się Bahrain McLaren, ale gdy dołączy do niej Szwajcar będzie to Bahrain Victorious.

Drugim nowo pozyskanym kolarzem drużyny Bahrain-McLaren jest 20-letni Włoch Jonathan Milan. Do tej pory reprezentował barwy kontynentalnej włoskiej drużyny Team Friuli ASD, zatem w 2021 roku zadebiutuje na poziomie World Tour.

Milan łączy kolarstwo torowe z szosowym, i to w tej pierwszej kolarskiej dyscyplinie odniósł w minionym sezonie więcej sukcesów, choć wygrywał także na asfalcie. Zdobył tytuł mistrza Włoch w jeździe indywidualnej na czas do lat 23, a ponadto wygrał jeden z etapów Baby Giro.

– Wejście na poziom World Tour jest dla mnie spełnieniem marzeń. Mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że to stanie się tak szybko. Jestem wdzięczny kierownictwu drużyny, że obdarzyła mnie zaufaniem i pozwoliła zrobić kolejny krok w mojej karierze.

Ciesze się, że wybrałem właśnie tę drużynę. Wierzę, że podjąłem dobrą decyzję, ponieważ będę mógł kontynuować torowy program startów, a to było dla mnie bardzo ważne. W sezonie 2021 moimi dwoma wielkimi celami będą torowe mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie. Ale najpierw nie mogę się doczekać pierwszego zgrupowania i zapoznania się z moimi nowymi kolegami

– powiedział Milan.

Przypomnijmy, że z zespołu sponsorowanego głównie przez Bahrajn odszedł jej główny menadżer Rod Ellingworth, który wrócił do macierzy, czyli do INEOS Greandiers. Ponadto według medialnych doniesień drużynę czekają kolejne przetasowania na poziomie kierownictwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments